×
TOPZINE.cz

Intimní fotky Jennifer Lawrence unikly díky hackerovi na internet

O tom, že není internet místo bezpečné a nevyplatí se umisťovat svoje intimní fotografie na virtuální úložiště, se přesvědčilo několik celebrit, jejichž obnažené fotky nyní kolují po internetu.

FOTO: Jennifer Lawrence
Jennifer ve filmu Terapie láskou. Zdroj: The Weinstein Company

Několik celebrit něžného pohlaví, v čele s Jennifer Lawrence, Kate Upton a Mary Elizabeth Winstead, se stalo obětí útoku hackera, který si získal přístup k jejich soukromým a intimním fotografiím, které byly umístěny na internetových úložištích, tzv. cloudech.

Hacker, který si říká 4chan, tvrdí, že disponuje desítkami takových fotek a bude je pomalu umisťovat na internet. Podle jeho vyjádření by se mělo na internetu objevit i několik videí. Jmenované herečky se již obrátily na příslušné úřady.

„Jedná se o ohavný zásah do soukromí,“ sdělil tiskový mluvčí Jennifer Lawrence. „Již jsme kontaktovali policii a podáme žalobu na každého, kdo ukradené fotografie Jennifer Lawrence zveřejní.“

video

Stejně se vyjádřil i právní zástupce Kate Upton: „Jedná se o nehorázné porušení soukromý Kate Upton. Budeme trestně stíhat všechny, kdo bude tyto nezákonně získané fotografie šířit dál.“

Podle všeho policejní oddělení Los Angeles o hackerském útoku neví, naopak z vyjádření FBI plyne, že situaci zaregistrovali a již se případem zabývají.

Některé z postižených celebrit, jako například Ariana Grande nebo Victoria Justice, však pravost snímků popírají a tvrdí, že se jedná o podvrh. Herečka Mary Elizabeth Winstead, známá ze snímku Scott Pilgrim vs. The World, se na Twitteru vyjádřila následovně:

„Doufám, že vy, kteří si teď prohlížíte fotografie, které jsme před lety pořídili s manželem v soukromí našeho domova, se cítíte báječně. Vzhledem k tomu, že jsem si jistá, že jsem tyto fotky vymazala si neumím představit úsilí, které za tímto útokem stojí. Soucítím se všemi postiženými.“

video

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


1 Komentář Intimní fotky Jennifer Lawrence unikly díky hackerovi na internet

  1. soukromí jakožto podstatné jméno se píše s „í“, ne s „ý“… just saying

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..