Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Intimní fotky Jennifer Lawrence unikly díky hackerovi na internet

Redakce

Redakce

2. 9. 2014

O tom, že není internet místo bezpečné a nevyplatí se umisťovat svoje intimní fotografie na virtuální úložiště, se přesvědčilo několik celebrit, jejichž obnažené fotky nyní kolují po internetu.

FOTO: Jennifer Lawrence

Jennifer ve filmu Terapie láskou. Zdroj: The Weinstein Company

Několik celebrit něžného pohlaví, v čele s Jennifer Lawrence, Kate Upton a Mary Elizabeth Winstead, se stalo obětí útoku hackera, který si získal přístup k jejich soukromým a intimním fotografiím, které byly umístěny na internetových úložištích, tzv. cloudech.

Hacker, který si říká 4chan, tvrdí, že disponuje desítkami takových fotek a bude je pomalu umisťovat na internet. Podle jeho vyjádření by se mělo na internetu objevit i několik videí. Jmenované herečky se již obrátily na příslušné úřady.

„Jedná se o ohavný zásah do soukromí,“ sdělil tiskový mluvčí Jennifer Lawrence. „Již jsme kontaktovali policii a podáme žalobu na každého, kdo ukradené fotografie Jennifer Lawrence zveřejní.“

video
play-sharp-fill

Stejně se vyjádřil i právní zástupce Kate Upton: „Jedná se o nehorázné porušení soukromý Kate Upton. Budeme trestně stíhat všechny, kdo bude tyto nezákonně získané fotografie šířit dál.“

Podle všeho policejní oddělení Los Angeles o hackerském útoku neví, naopak z vyjádření FBI plyne, že situaci zaregistrovali a již se případem zabývají.

Některé z postižených celebrit, jako například Ariana Grande nebo Victoria Justice, však pravost snímků popírají a tvrdí, že se jedná o podvrh. Herečka Mary Elizabeth Winstead, známá ze snímku Scott Pilgrim vs. The World, se na Twitteru vyjádřila následovně:

„Doufám, že vy, kteří si teď prohlížíte fotografie, které jsme před lety pořídili s manželem v soukromí našeho domova, se cítíte báječně. Vzhledem k tomu, že jsem si jistá, že jsem tyto fotky vymazala si neumím představit úsilí, které za tímto útokem stojí. Soucítím se všemi postiženými.“

video
play-sharp-fill

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Intimní fotky Jennifer Lawrence unikly díky hackerovi na internet