Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Hip Hop Kemp 2011: Method Man kropil diváky vodou, Rytmus šampusem

Redakce

Redakce

21. 8. 2011

!Fotogalerie!Hip Hop Kemp oslavil desáté narozeniny ve velkém stylu. Na letiště v Hradci Králové se letos sjely tisíce lidí z celé Evropy, aby společně oslavily toto kulaté výročí.

Sobotní program přinesl bohatou hip hopovou nadílku, Foto: Marie Kozmová, Topzine.cz

Třetí a tedy poslední den letošního Hip Hop Kempu se probudil do krásného, slunečného rána. Někteří návštěvníci se vydali k domovu, aby byli záhy vystřídáni nově příchozími. Na parkovištích se strhl blázinec, ale ten největší nápor měl přijít až odpoledne.

Okolo jedné hodiny odstartovala sobotní porce programu. Když spustili Gambrz Reprs, všichni ještě působili dost ospale. Gambrz Reprs je společný projekt pražských skupin Eskalátor, Divnej Postoy a Projekt-ill. Za počátek tohoto projektu je možné považovat song Nože II z roku 2007. Kluci společně vydali zatím jednu desku pod názvem Šémhamforáš.

Celé odpoledne se návštěvníci zdržovali spíše ve stanovém městečku a sbírali síly na večer. I přes to se problémy u hlavního vstupu s přibývajícími hodinami stupňovaly. Organizátoři otevřeli pouze dvě brány a ty nápor návštěvníků moc dobře nezvládaly.

[album:https://www.topzine.cz/wp-content/uploads/dm-albums/cz_hudba_hradec_kralove_hip_hop_kemp_20_8_2011_marie_kozmova/]

Tentokrát se podařilo udržet line-up na uzdě, a tak téměř přesně v půl šesté vystoupili na pódium Indy & Wich + LA4 vs. KMBL & Nironic. I tentokrát se ukázalo, že Češi jsou tu letos opravdu v menšině, ale i přes to byli slyšet na celý areál. Hity jako Hádej Kdo nebo Zlatokop rozjely super party.

Fanoušci se začali dožadovat songu My 3, ale dostalo se jim pouze refrénu acapella. Problémy se zvukem z předešlého dne přetrvávaly, nikomu to však nevadilo a užívali si každou pecku.

Zajímavou show předvedli The Electric feat. DJ Vadim, Pugs Atoms, Sabira Jade. Dj Vadim, který patří mezi tradiční účastníky Hip Hop Kempu, založil spolu s rapperem Pugs Atomsem  a zpěvačkou Sabirou Jade nový projekt The Electric. První album pod názvem The Electric vyšlo na začátku letošního roku.

Čtěte také: PSH hráli na Hip Hop Kempu na vlasteneckou strunu

Jejich show je opravdu show se vším všudy, všechny zaujaly jejich extravagantní kostýmy, ale nebylo to zdaleka jediné, čím strhli diváky. Jejich hudba je originální a příjemné spojení hip hopu a soulu.

Fanoušci do areálu málem nemohli projít

S přibývajícím večerem se areál plnil stále větším počtem fanoušků a ani otevření zbylých bran u hlavního vchodu moc nepomohlo. Utvořila se zde velká fronta a fanoušci se snažili dostat dovnitř hlava nehlava. Chvílemi se zdálo, že dav prorazí plot, naštěstí se situaci podařilo zvládnout.

Zhruba v půl jedenácté vystoupil Kontrafakt. Zde opravdu sedí otřepaná fráze o šílejícím davu, protože to, co se zde odehrávalo, bylo peklo. Ego, Rytmus a DJ Aneš spolu vystupují od roku 2001 a nechyběli na žádném z ročníků Hip Hop Kempu.

V průběhu show vzal Rytmus láhev šampusu a začal s ní sprchovat přední řady. Oslavil tak desáté narozeniny Kontrafaktu spolu s desátými narozeninami Hip Hop Kempu. Samozřejmě nemohly chybět tracky jako Zlatokopky nebo Dává mi.

Čtěte také: Rytmus zrušil brněnský koncert kvůli neschopnosti

Vystoupit po téhle partičce z Piešťan je opravdu těžké, ale to, co přišlo, bylo opravdu neuvěřitelné. Freestylové uskupení Chobotnica, v němž se potkali Zverina, Delik, Idea, Shomi, Bio a Rest připravilo neopakovatelnou show.

Část kapely přišla na pódium a druhá část se začala spouštět v kleci zavěšené na jeřábu. Všichni přítomní s úžasem sledovali klesající klec a nechali se unášet na vlnách beatů. Klec se po nějaké době dostala zhruba metr a půl nad hlavy fanoušků a poté začala opět stoupat. Celou tuhle show zakončil parádní ohňostroj.

Šílející dav na Hip Hop Kempu 2011

Line-up se pomalu krátil a na řadě byla poslední česká kapela Prago Union. Po nich vystoupili Heavy Metal Kings a celý areál se pomalu, ale jistě, přesouval před hlavní stage. Zbývalo posledních pár desítek minut do vystoupení headlinera letošního Hip Hop Kempu, dua Method Man & Redman.

Dav začal skandovat „Wu-Tang, Wu-Tang.“ Method Man je totiž jedním ze zakládajících členů legendární partičky Wu-Tang Clan. Tihle dva týpci spolu vystupují od poloviny 90. let a společně nahráli dvě alba Blackout a Blackout 2. Kromě toho si spolu zahráli ve filmu Kdo hulí, ten umí. Method Man s Redmanem dali publiku na výběr ze svých dvou alb, a to zvolilo první Blackout z devadesátých let. Nad areálem se ozývalo skandování a pecky Da Rockwilder, Let’s Get Dirty a především A-YO.

Party byla v plném proudu, Mef se dokonce vrhnul do davu. Během show dávali autogramy a všichni si to skvěle užívali. Bohužel, opět zradila technika a na několik minut se rozhostilo ticho. Mef s Redmanem se nenechali vyvést z míry a bavili diváky dalšími skoky mezi ně, odhazováním částí dekorace do publika a rozdáváním lahví s vodou.

Když se technický problém vyřešil, pokračovalo se ještě asi tak hodinu. Vystoupení pak ukončili malou reklamou na vlastní trička. Atmosféra byla jedinečná a show jedním slovem neopakovatelná. Celý koncert a s ním i program na hlavní stagi skončil něco po třetí hodině ranní. Zábava však, jak je zvykem, pokračovala až do rána, dlouho po uzavření areálu.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Hip Hop Kemp 2011: Method Man kropil diváky vodou, Rytmus šampusem