Menu
TOPZINE.cz
Hudba

FOTO: Hip Hop Kemp 2011. M.O.P. zradil zvuk, PSH hráli na českou strunu

Redakce

Redakce

20. 8. 2011

Našlápnutý line-up, slunce, déšť a dvacet tisíc lidí. To vše bylo v druhý den Hip Hop Kempu 2011, který se jako každoročně odehrává ve festival parku v Hradci Králové.

Hip Hop Kemp 2011, Foto: Marie Kozmová, Topzine.cz

Páteční program letošního Hip Hop Kempu se na hlavní stagi rozběhl již hodinu po poledni. Další porci našláplého line-upu pomalu, ale jistě rozjeli Berezin a Loc Dog. Ve dvě hodiny se na pódiu objevily stálice Hip Hop Kempu, Věc & Zverina. Tihle dva borci vás zaujmou už na první pohled. Hip hopu se věnují od 90. let a jsou opravdovými pojmy na slovenské hip hopové scéně.

Letošní program nenechal fanoušky vydechnout ani na chvíli, hned po slovenské smršti se na ně vrhli Jižní pionýři PIO Squad. Jejich neopakovatelný styl, o kterém sami říkají, že je to taková avantgarda music, se linul nad celým festival parkem a sklízel velký úspěch. Za ty roky, co spolu vystupují, si vytvořili opravdu slušnou fanouškovskou základnu.

[album:https://www.topzine.cz/wp-content/uploads/dm-albums/cz_hudba_hradec_kralove_hip_hop_kemp_19_8_2011_marie_kozmova/]

Hlavní stage je hlavní stage, ale Hip Hop Kemp nabízí mnohem víc. Ostatní stage se sice rozbíhají později, ale Jahmusic reggae station se v pátek rozjela v typickém, houpavém rytmu už brzy odpoledne. Jahmusic Lightaz rozhoupali všechny přítomné a vykouzlili na jejich tvářích blažené úsměvy. Po chvíli jste si vážně přišli jako na Jamajce, a to nejen díky písku, kterým je celá stage pokrytá.

Čtěte také: Method Man s Redmanem dávali během sobotní show autogramy

Celý den se nad festival parkem honily mraky a občas i slušně sprchlo. V podvečer se ale vyjasnilo na další českou partičku PSH, ve složení Orion, Vladimir 518 a DJ Mike Trafik.

Během odpoledne nabral line-up zhruba půl hodinové zpoždění, takže PSH jeli svoje pecky do západu slunce. Zpočátku se pod pódiem sešla jen česká část publika, ale postupně se prostor zaplňoval a ve chvíli, kdy zněl song Penerský Dezert, což je jejich první singl, byla již atmosféra dokonalá. K ještě většímu nadšení přispěla Praha. Vlajky vlály a česká vlajka zavlála i na stagi.

Kolem půl jedenácté rozjeli svoji show Hocus Pocus. Jejich spojení soulu, jazzu, hip hopu a funku publikum doslova vtáhlo, čemuž přispěl i fakt, že jejich frontman 20syl si s nimi doslova pohrál. Hocus Pocus staví svoje show na spolupráci s publikem a na improvizaci. Jejich vystoupení je velikým zážitkem, málo kdy uvidíte na Hip Hop Kempu živou kapelu. Faktem ale zůstává, že v komornějším prostředí by mohl být zážitek z jejich koncertu mnohem silnější.

M.O.P. předvedli rozpačitý koncert

Celý program spěl ke konci a všichni už netrpělivě očekávali pátečního headlinera. Okolo druhé ráno se konečně na podiu objevili, skandovaně vyvolávaní M.O.P. Billy Danze a Lil´Frame zahřímali: „Are You Ready for the hard core?“ A spustili.

Plameny šlehaly k vyjasněnému nebi a dav skandoval M.O.P. Les rukou byl nepropustný, ale atmosféra byla trochu rozpačitá. Problémy se zvukem celé jejich vystoupení srazily minimálně o level dolů. Dvakrát se neúspěšně pokusili rozjet pecku Ante Up. Dav šílel, ale bohužel nadšení zase opadlo, bylo ticho a šlo slyšet jen bzučení z repráků. Nakonec se však podařilo a v kotli se strhlo peklo.

Návštěvníci na Hip Hop Kempu 2011

Celý koncert skončil trochu rozpačitě, když se po posledním songu M.O.P. sebrali a odešli. Diváci rovněž odešli a nezastavil je už ani návrat Billyho a Famea.

Party neskončila ani po posledním koncertu a pokračovalo se do brzkých ranních hodin. Nejvíce lidí se soustředilo právě u deodorantové stage a v jejím okolí. Tahle nadupaná stage šla slyšet široko daleko, bohužel někdy i na úkor té hlavní.

Čtěte také reportáž z pražského koncertu WWW

Po celou noc se zde střídali přední čeští Dj´s, Jorgos, Gomez nebo Robot. Hráli ty největší pecky, které si hip hopový fanda mohl představit, a tak se tančilo až do úmoru. Pozdě v noci se odsud ozýval drum´n´bass a zábava nepolevila až do uzavření stage.

V průběhu dne probíhaly již osvědčené dívčí zápasy v čokoládě a nad hlavami se vznášel vyhlídkový vrtulník. Jak pořadatel sliboval, tak také učinil. Doprovodný program byl opravdu bohatý a rozmanitý. Pořadatelé rovněž doufají, že padne hranice 25 000 návštěvníků.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

FOTO: Hip Hop Kemp 2011. M.O.P. zradil zvuk, PSH hráli na českou strunu