Menu
TOPZINE.cz
Divadlo

Herečka Hana Holišová: Ve 24 letech získala nominaci na Cenu Thálie

Redakce

Redakce

16. 1. 2013

FOTO: Hana HolišováCesta brněnské herečky a zpěvačky Hany Holišové k divadlu nevedla přímo. Narodila se do hudební rodiny, ale brzy se dostala na jeviště Národního divadla. Ve 24 letech byla nominována na Cenu Thálie za roli Aleny v muzikálu Noc na Karlštejně.

FOTO: Hana Holišová

Hana Holišová vypráví příběh Josefa a jeho úžasného pestrobarevného pláště. Zdroj: Tino Kratochvil, MdB

Z Brna, kde se narodila do hudební rodiny Evžena Holiše (dirigenta) a Hany Horké (zpěvoherní sólistky), zamířila na Střední pedagogickou školu v Boskovicích. Nejprve se chtěla věnovat hudbě, ale nakonec se přihlásila na brněnskou JAMU.

Zkoušela obor činoherní herectví a muzikálové herectví. Přijata však byla jako studentka činohry. Na JAMU  si zahrála například v inscenaci Kdyby tisíc klarinetů nebo Král Ubu.

Recenzujeme: Papežka vtrhla do Brna

Od roku 2005 je její domovskou scénou Městské divadlo v Brně (MdB). Diváci ji mohou vidět v řadě muzikálů a činoher. V současnosti v inscenaci Funny girl, Papežka nebo Jekyll a Hyde. V sobotu 19. ledna uvede Městské divadlo v Brně premiéru muzikálové situační komedie Očistec, ve které si zahraje i Holišová.

Za hereckou činnost v MdB získala třikrát cenu v divácké anketě Křídla. Ocenění by šla za sebou, kdyby Holišovou v sezoně 2010/2011 neporazila herečka Alena Antalová. Naposledy Holišová převzala Křídla za uplynulou sezonu 2011/2012.

FOTO: Hana Holišová

Titul nejoblíbenější herečka Městského divadla Brno získala Holišová v anketě Křídla. Zdroj: mdb.cz

Také hostuje v Divadle Bolka Polívky v inscenaci Variace na chlast a Už troubějí. Jako herečka se prosadila i mimo Brno. Účinkovala ve Státní opeře v Praze v muzikálu Kudykam nebo v Divadle pod Palmovkou v roli Fran Kubelikové (muzikál Sliby, chyby).

Patří také k herečkám televizních obrazovek. Je známá jako sestřička Anna Pešková ze seriálu Velmi křehké vztahy. Zahrála si i v českém filmu Anglické jahody.

FOTO: Hana Holišová

Holišová v muzikálu Chicago nosila odvážný kostým. Zdroj: Jef a Tino Kratochvilové, MdB

Mimo hraní se věnuje zpěvu a hudbě. V minulosti zpívala s B Side Bandem, který v současnosti vystupuje s Vojtou Dykem. Nyní je zpěvačkou brněnského Cool Time Bandu.

Holišová má o šest let mladší sestru, Michaelu Horkou. Ta si zahrála Marcelu Konečnou v seriálu Ošklivka Katka. Mimo jiné  zbožňuje Hana Holišová čokoládu, kvalitní kávu a pobyt s rodinou na chalupě.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Herečka Hana Holišová: Ve 24 letech získala nominaci na Cenu Thálie