Menu
TOPZINE.cz
Divadlo

Herečka Alena Antalová slaví. Narodila se před 40 lety

Anna Kottová

Anna Kottová

28. 7. 2012

Foto: Herečka Alena AntalováV sobotu 28. července oslaví herečka Alena Antalová 40. narozeniny. Televizní diváci ji mohou znát z českých seriálů, milovníci divadla pak z prken Městského divadla Brno.

Foto: Herečka Alena Antalová

Herečka Alena Antalová působí v brněnském Městském divadle Zdroj: Archiv TV NOVA

Alena Antalová pochází z hlavního města Slovenska, kde vystudovala konzervatoř. Její kroky pak vedly na brněnskou Janáčkovu akademii (JAMU), kde se specializovala na muzikálové herectví.

Čtěte také: Městské divadlo Brno otevírá Letní scénu

Po studiích nastoupila do Městského divadla Brno, kde je už 18 let. Účinkuje jak v muzikálech, tak na činoherní scéně.

Za rok 1999 získala Cenu Thálie jako Talent roku do 33 let za titulní roli v inscenaci Mistr a Markétka. V anketě brněnského divadla Křídla si ji diváci třikrát zvolili za nejoblíbenější herečku.

V současné době hraje například Roxanu v Cyranovi z Bergeracu, titulní roli v muzikálu Hello, Dolly! nebo chůvu Mary Poppins ve stejnojmenném muzikálu.

Foto: Herečka Alena Antalová

Alena Antalová čeká čtvrtého potomka. Zdroj: Městské divadlo Brno

Co se týče televizních rolí, už v 90. letech se objevila v seriálu Četnické humoresky. Nejvýraznější rolí byla Anna Jánská v Pojišťovně štěstí.

Jednou z nejdůležitějších věcí je pro Antalovou rodina. Na konci srpna by se jí měl narodit již čtvrtý potomek, takže si herečka v současné době dává divadelní přestávku.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Herečka Alena Antalová slaví. Narodila se před 40 lety