Menu
TOPZINE.cz
Divadelní hry, představení - novinky a recenze

Nuda v Brně v létě nebude. Městské divadlo Brno otevírá Letní scénu

Redakce

Redakce

29. 6. 2012

FOTO: Baron Trenck Brněnské Městské divadlo se v letním počasí přestěhovalo pod širé nebe. Na Biskupském dvoře Moravského zemského muzea otevřelo Letní scénu, kde na přelomu června a července představí tři inscenace.

FOTO: Baron Trenck

Baron Trenck rozvíří letní vedra v nové inscenaci Zdroj: Jef a Tino Kratochvil, MDB

Divadelní prázdniny se pomalu začínají ozývat a vyprazdňovat hlediště. Brněnské Městské divadlo se s publikem loučí divácky oblíbenou kombinací – hvězdné nebe nad hlavou a divadelní zážitek v sobě.

V romantickém prostředí Biskupského dvora otevřelo divadlo Letní scénu. Na programu jsou tři inscenace. V sobotu 23. června tam jako první vystoupil brněnský pandur Baron Trenck.

Zkrocení zlé ženy

Letní scéna uvádí brněnskou i shakespearovskou klasiku

Příběh Barona Trencka přetvořila ústní lidová slovesnost i psané brněnské pověsti tolikrát, že dnes už nikdo neví, co z toho je pravda a co legenda. Reprízy nové inscenace můžete na Letní scéně zhlédnout v pátek 6. a v neděli 8. července.

Nepřehlédněte: Divá bára zaútočila na banditu

Dalším naplánovaným představením bude muzikálová balada Koločava na motivy Olbrachtova románu Nikola Šuhaj loupežník, kterou uvede divadlo v sobotu 30. června. Inscenaci doprovodí skupina Javory se zpívajícími sourozenci Hanou a Petrem Ulrychovými.

Třetí hru na programu představuje klasika nejklasičtější. Shakespearova komedie Zkrocení zlé ženy neztrácí kouzlo ani po více než čtyři sta letech. Na Letní scéně bude uvedena v pondělí 2. a ve středu 4. července.

Letní scéna Městského divadla Brno

Biskupský dvůr, Moravské zemské muzeum

Program: Baron Trenck, Koločava, Zkrocení zlé ženy

Kdy: sobota 23. června – neděle 8. července 2012 ve 20:30

Vstupné: 340 – 420 Kč

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nuda v Brně v létě nebude. Městské divadlo Brno otevírá Letní scénu