Menu
TOPZINE.cz
Divadlo

Nejpopulárnější osobnosti Městského divadla Brno dostaly Křídla

Anna Kottová

Anna Kottová

30. 12. 2010

FOTO: Nejpopulárnější herečka ankety Křídla Mětského divadla Brno Hana HolišováVíce než 5 500 příznivců brněnského divadla hlasovalo po celý rok 2010 v anketě Křídla pro svého oblíbeného herce, herečku, režiséra, výtvarníka, skladatele nebo inscenaci. Diváci mohou ocenit ryzí umění v inscenacích minulé sezóny a soubor má možnost tímto počinem poděkovat za přízeň.

FOTO: Nejpopulárnější herečka ankety Křídla Mětského divadla Brno Hana Holišová

Vítězové Hana Holišová a Aleš Slanina (vpravo) Foto: Městské divadlo Brno

Galavečer, na kterém vítězové ankety převzali ceny, se uskutečnil 22. prosince na scéně divadla a lístky na něj si mohli lidé v předstihu zakoupit. Každý ze souboru musí umět zpívat, tančit a samozřejmě hrát.

Právě na univerzálnosti postavil celý večer režisér Igor Ondříček, a tak se herci mohli divákům představit i jinak, než jak je dosud všichni znají. Na jevišti mimo jiné vystoupili Tereza Martinková, Svetlana Slováková, Lukáš Janota, Radek Novotný nebo Aleš Slanina.

První tři herečky

Vítězové byli rozděleni do čtyř kategorií. Za nejpopulárnější herečku diváci označili Hanu Holišovou,  a to především za roli Elsy v muzikálu Probuzení jara. Za ní se umístila Jana Musilová, která ztvárnila mimo jiné trojroli ve vánoční hře Betlém. Na třetím místě skončila Alena Antalová, televizním divákům známá ze seriálu Pojišťovna štěstí, díky hlavní roli v muzikálu Hello, Dolly!.

FOTO: Vítězný umělecký počin Ptákoviny podle Aristofana

Vítězné kostýmy z inscenace Ptákoviny podle Aristofana

Mezi muži kraloval Aleš Slanina, kterého diváci odměnili za hlavní roli Mozarta ve stejnojmenném muzikálu a roli Ernsta v muzikálu Probuzení jara. Petru Štěpánovi poděkovali diváci druhým místem za roli v komedii Dokonalá svatba nebo v hudební inscenaci Hello, Dolly!  A Erik Pardus, na třetím místě, diváky zaujal v komedii Blbec k večeři, kde ztvárnil Francoise.

Kostýmy v Brně vítězí!

V kategorii nejlepší tvůrčí počin se na prvních třech příčkách umístily kostýmy. Nejkrásnější byly pro diváky v inscenaci Ptákoviny podle Aristofana, které navrhla Andrea Kučerová. Za nimi se umístily kostýmy z muzikálů Hello, Dolly! a Mozart!.

FOTO: Vítězná inscenace Probuzení jara

Vítězná inscenace Probuzení jara

Celý galavečer se nesl v režii muzikálů a také inscenace Probuzení jara, která se stala nejoblíbenější inscenací. Tudíž by si ji žádný divák neměl nechat ujít.

„Pro realizační tým bylo vítězství vcelku překvapivá zpráva. Inscenace zpracovává citlivá témata. V žádném případě nejde o nic komediálního či úsměvného a právě o to víc si ceníme vnímavosti našich diváků,“ komentovala umístění inscenace tisková mluvčí divadla Lucie Broučková. Na druhém a třetím místě se opět umístily muzikály Hello, Dolly! a Mozart!.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nejpopulárnější osobnosti Městského divadla Brno dostaly Křídla