Herci z Big Bang Theory si přilepší. Za díl dostanou milion dolarů

FOTO: Big Bang Theory
Sheldon, Penny a Leonard si přilepšili, takže z obrazovek nezmizí. Zdroj: Magic Box

Ústřední herecké trio ze seriálu Big Bang Theory dosáhlo svého. Studio Warner Bros. ustoupilo a schválilo hercům navýšení honorářů na trojnásobek. Natáčení osmé řady začíná dnes.

FOTO: Big Bang Theory
Sheldon, Penny a Leonard z obrazovek nezmizí. Zdroj: Magic Box

Zhruba před měsícem se objevily zprávy o nespokojenosti třech hlavních herců seriálu Big Bang Theory s jejich honoráři ve výši kolem 325 tisíc dolarů za díl. Seriáloví Sheldon, Leonard a Penny dokonce nenastoupili k natáčení nové řady. Nakonec jim bylo vyhověno.

Počínaje osmou sezónou tak Jim Parsons, Johnny Galecki a Kaley Cuoco vydělají milion dolarů za každý díl. Herci podepsali smlouvu na tři roky, tedy až do desáté sezóny, která je zatím poslední, s níž se počítá.

Nový kontrakt udělá z Kaley Cuoco jednu z nejlépe placených televizních hereček. Za poslední rok si díky reklamě vydělala dokonce víc než její seriáloví kolegové. Podle magazínu Forbes si všichni tři také výrazně polepší na žebříčku nejvýdělečnějších televizních herců.

Představitelé Howarda a Raje Simon Helberg a Kunal Nayyar zatím stále o svých smlouvách jednají. Jejich honoráře se pohybují kolem částky sto tisíc dolarů za díl.

Big Bang Theory patří mezi nejoblíbenější seriály současnosti. Třikrát vyhrál cenu People’s Choice Awards pro nejlepší komediální seriál. Jim Parsons je trojnásobným držitelem ceny Emmy a získal také Zlatý glóbus. Sedmou řadu sitcomu zhlédlo ve Spojených státech průměrně 20 milionů diváků, a jde tak o tamější nejsledovanější komediální pořad.

Ohodnoťte tento článek

Líbí se vám tento článek? Podělte se o něj s ostatními

Kristýna Motlová

Narodila se jednoho láskyplného dne na počátku devadesátých let ve středu republiky. Ten opustila až jako dospělá a v současnosti spokojeně studuje žurnalistiku a češtinu v údajně poslední zatáčce před Vídní. Má ráda filmové festivaly, britský přízvuk, život na vesnici, bouřky a mnoho dalšího. U filmů zásadně usíná. Pro Film a TV píše od přelomu let 2010 a 2011, od loňského léta navíc plní povinnosti zástupkyně editora.

Buďte první, kdo okomentuje tento článek!

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*