Menu
TOPZINE.cz
Divadelní hry, představení - novinky a recenze

Herci s Kleplem a Bydžovskou se vrací. Divadlo Palace je uvede v lednu

Anna Kottová

Anna Kottová

27. 12. 2011

FOTO: Herci Divadla Palace s Bobem Kleplem a Zuzanou BydžovskouV hlavních rolích rafinované hry Herci se představí Bob Klepl a Zuzana Bydžovská. Napsal ji a zrežíroval Petr Zelenka, který stojí za filmy Knoflíkáři, Karamazovi nebo Příběhy obyčejného šílenství.

FOTO: Herci Divadla Palace s Bobem Kleplem a Zuzanou Bydžovskou

Jak si Bydžovská a Klepl poradí s manželským hereckým párem? Zdroj: studiodva.cz

Drama pro dva české herce můžete vidět poprvé na konci ledna. Lístky jsou ale už teď nedostatkovým zbožím.

Režisér Petr Zelenka (1967) je autor a režisér filmů Knoflíkáři, Příběhy obyčejného šílenství a také divadelní inscenace Dejvického divadla Příběhy obyčejného šílenství. Na začátku roku 2008 dokončil Zelenka film Karamazovi inspirovaný stejnojmennou inscenací Dejvického divadla.

Herce původně napsal i zrežíroval Petr Zelenka pro Annu Šiškovou a Adyho Hajdu. Zelenku inspiroval současný britský dramatik Michael Frayn.

FOTO: Herci Divadla Palace s Bobem Kleplem a Zuzanou Bydžovskou

Zlato, jsem doma

Jak nápad na text vznikl? „V podstatě ve chvíli, kdy jsem viděl představení Fraynovy hry Číňani v Divadle v Celetné po deseti letech. Uvědomil jsem si, že Jakub Saic s Petrou Špalkovou v téhle hře prožili skoro třetinu života a zestárli v ní. Najednou mi připadala smutná. Řekl jsem si, že to je zajímavý osud jedné frašky. Když po mně Anička Šišková chtěla, abych pro ni a Adyho Hajdu něco napsal, stvořil jsem tuhle ‚hru o hře‘,“ vysvětlil režisér Zelenka.

Autor Michael Frayn (1933) je současný britský dramatik, novinář a spisovatel. České scény uvedly jeho komedie Zepředu, zezadu (Bez roucha), Číňani a Kodaň.

Herci vymýšlí neskutečné převleky a krkolomné improvizace. Musí ale také řešit svoje milostné i pracovní vztahy. Herci, Zuzana Bydžovská a Bob Klepl, si zahrají Stevena a Barneyho a Jo, Sašu a Bee.

Čtěte také: Hybnerová a Písařík si zkusili detektivku

V březnu 2008 měli Herci premiéru v Divadle Ta Fantastika, obnovenou premiéru pak o dva roky později na scéně Divadla Palace. V sobotu 28. ledna se v 19:00 po delší pauze vrací do Palaceu.

Herci

Divadlo Palace

Autor: Petr Zelenka, Michael Frayn
Režie: Petr Zelenka
Hrají: Zuzana Bydžovská, Bohumil Klepl
První představení: sobota 28. ledna 2012

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Herci s Kleplem a Bydžovskou se vrací. Divadlo Palace je uvede v lednu