Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Grohl chystá tribut studiu, kde natáčela Nirvana, Metallica nebo Slipknot

Redakce

Redakce

18. 10. 2012

Zpěvák americké skupiny Slipknot Corey Taylor prozradil bližší informace o songu,  který je součástí chystaného dokumentu Davida Grohla, leadera Foo Fighters.

Dave Grohl (vlevo) má na co vzpomínat Zdroj: myspace.com

Nápad na tuto spolupráci se zrodil v hlavě Grohla, stejně jako natáčení plánovaného dokumentu o studiu Sound City. Grohl si před nedávnem koupil mixážní pult právě ze Sound City Studios. Byl natolik fascinován tím, kolik muzikantů na něm mixovalo svá alba, že se jich rozhodl část oslovit.

V prostorách tohoto studia vzniklo mnoho legendárních alb, jmenovitě např. Nevermind od Nirvany, v níž Grohl nějaký čas sám působil. V minulosti zde nahrávala také Metallica, Johnny Cash nebo Rage Against the Machine.

Nepřehlédněte: Foo Fighters plánují oddych

Grohl celý film zamýšlí také jako tribut zmiňovanému studiu, které bylo v roce 2011 uzavřeno a jeho vybavení rozprodáno. Kromě Taylora se v něm objeví i interview s frontmanem Pixies Frankem Blackem, zakladatelem Metallicy Larsem Ulrichem nebo Trentem Reznorem z Nine Inch Nails. Muzikanti v rozhovorech zavzpomínají na zábavné příhody z nahrávání a připomenou divákům, kolik hvězd hudebního nebe za zdmi Sound City Studios pracovalo na svých deskách.

Své album zde nahrávali i Slipknot, jejichž zpěváka Grohl oslovil. Taylor, který v současnosti pracuje na nové desce se skupinou Stone Sour, obdržel od Grohla přizvání ke spolupráci mailem. Nápad ho okamžitě nadchl. Svůj podíl na tom měl jistě i fakt, že se na songu podílel i Butch Vig, producent Nirvany.

„David napsal hudbu, poslal mi demo a mě to přišlo naprosto fantastický! A tak jsem prostě napsal první text, který mi přišel pod ruku. Ani ho neslyšel a rovnou jsme šli nahrávat,“ neskrýval Taylor radost. O písni také prozradil, že byla nahrávána klasickými starými postupy a dostala tak patřičný analogový háv.

Zatím není jasné, kdy budou píseň nebo film zveřejněny.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Grohl chystá tribut studiu, kde natáčela Nirvana, Metallica nebo Slipknot