Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Foo Fighters nekončí. Jsou pro mě jako rodina, tvrdí frontman

Adam Vrána

Adam Vrána

13. 10. 2012

Američtí alt rockeři Foo Fighters si dávají na delší dobu oddych. Svůj záměr oznámil frontman Dave Grohl poslední zářijovou neděli (30. září) během benefičního koncertu v newyorském Central Parku.

FOTO: Foo Fighters

Foo Fighters Zdroj: foofighters.com

„Myslíme, že teď je ta pravá chvíle všeho nechat,“ uvádí Grohl na internetových stránkách kapely. O několik řádek dále však dodává: „Ještě to ale nemusí nutně znamenat definitivní konec Foo Fighters. Pevně věřím, že se do budoucna znovu sejdeme. Tahle kapela je pro mě koneckonců vším.“

Čtěte také o rekordních paličkách Dave Grohla

Rocková pětice ze Seattlu, která má na svém kontě nezměrnou řadu ocenění, získávala postupně slávu zejména díky údernosti a neotřelosti své tvorby. Vlastní podíl na tom do určité míry nese právě Grohl, jehož angažmá v legendární grungeové kapele Nirvana mu zajistilo světový věhlas. Díky němu snáze pronikl do povědomí hudebních nadšenců i kritiků.

Foo Fighters v posledních měsících absolvovali světové turné, v jehož rámci zavítali v srpnu i do pražské O2 arény. Vystoupení média označila za „nejlepší rockový koncert tohoto roku“. Pro české publikum to byla jedinečná příležitost okusit neopakovatelnou  atmosféru, jež je typická spíše pro zámořské performance podobného druhu.

Tuzemští fandové si však na repete tohoto zážitku budou muset opět nějaký ten rok počkat. Frontman Foo Fighters totiž nedlouho po svém oznámení uveřejnil i dodatek, v němž zmínil úmysl dokončit práci na dokumentárním filmu s názvem Sound City. „Může to být to nejzajímavější, na čem jsem kdy pracoval,“ stojí v dovětku, jenž je zakončen následovně: „Ještě se uvidíme. Jednou určitě. Díky moc vám všem! Dave, Taylor, Nate, Pat, Chris a Rami. “

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Foo Fighters nekončí. Jsou pro mě jako rodina, tvrdí frontman