Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Dave Grohl z Foo Fighters je majitelem největších paliček na světě

Redakce

Redakce

14. 7. 2012

Rodné město bubeníka populárních Foo Fighters poctilo svého rodáka největšími paličkami na světě. S čtyř set kilogramovým dárkem si Grohl sice nezahraje, ale zapsal se s ním do Guinessovy knihy rekordů.

Americkému bubeníkovi Davu Grohlovi přibylo další ocenění do sbírky. Od soboty 7. června se může pyšnit titulem majitele největších a zaručeně i nejtěžších paliček na světě. Ty dostal ve formě pomníku darem od svého rodného města Warren v Ohiu za to, že ho svou slávou zviditelnil a „zapsal do mapy Ameriky.“ A Grohl se zase zapsal do Guinessovy knihy rekordů jako bubeník s největšími paličkami.

Rodák si cení města, město si cení rodáka

Bývalý bubeník Nirvany se ve Warrenu narodil v roce 1969 a – i když se ještě v dětství odstěhoval s rodiči do Virginie – ke svému rodišti se hrdě hlásí a stále zde má velkou část rodiny. Město se mu za tuto přirozenou propagaci odvděčilo už v roce 2009, kdy po něm pojmenovalo ulici – Dave Grohl Valley.

Paličky váží 900 liber (408 kilogramů), město je nechalo vyřezat z kmenů místních topolů. Dozdobeny byly motivy z bubeníkova tetování a poté umístěny na podstavec před amfiteátr, kde se konalo jejich slavnostní odhalení. Ceremoniálu se Dave Grohl sice osobně nezúčastnil, na Twitteru ale městu věnoval pár řádků, v nichž srdečně děkuje za krásné dětství, vzpomínky a za ty největší paličky na světě.

Čtěte také: Dave Grohl naštval fandy elektronické hudby

Skulptura vydrží před warrenským amfiteátrem do září, následně bude nastálo přestěhována právě do Dave Grohl Valley. Ještě před tím nás ale Dave Grohl poctí svou návštěvou, konkrétně 15. srpna vystoupí s Foo Fighters v Praze.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Dave Grohl z Foo Fighters je majitelem největších paliček na světě