Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Dave Grohl naštval fandy elektronické hudby. Skrillexe miluji, hájí se

Redakce

Redakce

2. 3. 2012

David Grohl z Foo Fighters na posledním předávání cen Grammy pronesl, že v hudbě je nejdůležitější lidská činnost, nikoliv ta počítačová. Tím naštval fanoušky elektronické hudby a stal se následně terčem kritiky.

Dave Grohl namíchl fandy elektronické hudby Zdroj: myspace.com

Foo Fighters na letošních Grammy opravdu zazářili. Získali celkem pět ocenění, z nichž jedno bylo za nejlepší rockovou show, kterou předvedli se singlem Walk.

Při poděkování se Dave Grohl rozpovídal o tom, co je na hudbě nejdůležitější. Vyznělo to od něj ale tak, že uznává jen živou hudbu. Na to reagovali kritici a Grohl se tedy musel obhájit.

Lidem, kteří si mysleli, že napadl elektronickou hudbu, vzkázal přes USA Today: „Miluji hudbu a to všechny její druhy. Od Kyuss přes Prodigy až po Deadmau5. Nezáleží na tom, jestli je to elektronika nebo akustika. Záleží pouze na tom, zda je hudba dělaná s láskou a citem. Už jen tvorba hudby je úžasný dar, který těší všechny lidi. A rozdílný přístup k tomuto daru je právě to, co je na tom všem tak vzrušující a lidské.“

Čtěte také: Cher Lloyd zavtipkovala na adresu Cheryl Cole

„A právě to jsem měl na mysli,“ pokračoval. „Ten lidský prvek. To, co se stane, když píseň trochu zpomalí nebo když se zvýší hlas. Proč lidé zní jako lidé. Někdy se tyhle věci smažou všemi možnými digitálními úpravami a výsledek je pak sice dokonalý, ale už ne osobitý.“

Jako příklad uvedl svého oblíbence, amerického DJe a producenta Skrillexe. „Nemám sice ponětí, jak ty věci dělá, ale vím, proč ho lidi tak žerou. Je to právě osobitost jeho hudby. I když každý jdeme jinou cestou, jsem si jistý, že ve výsledku má ta práce stejný efekt,“ zakončil obhajobu Dave Grohl.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Dave Grohl naštval fandy elektronické hudby. Skrillexe miluji, hájí se