Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

FOTO: Film o Lincolnovi bude už v lednu. Takhle podle Spielberga vypadal

Redakce

Redakce

11. 8. 2012

Daniel Day-Lewis ve filmu LincolnUž teď to vypadá, že leden příštího roku bude nabitý filmy, které stojí za to zhlédnout. Jedním z nich je i očekávaný Spielbergův Lincoln. Podívejte se na první fotografii.

Daniel Day-Lewis ve filmu Lincoln

Daniel Day-Lewis vypadá skutečně jako Abraham Lincoln. Zdroj: EW

I když je ve skutečnosti na fotografii Daniel Day-Lewis, nemůžeme si nevšimnout jeho starostlivého výrazu, který v sobě skrývá 16. amerického prezidenta Abrahama Lincolna, hlavní postavu stejnojmenného filmu. Day-Lewis je namaskován tak, že je skutečnému Lincolnovi dost podobný. Steven Spielberg zřejmě vybral dobře.

Čtěte více: Steven Spielberg chystá čtvrtý Jurský park

Životopisný snímek bude zachycovat  pouze poslední čtyři měsíce prezidentova života, konkrétně  jeho pokus ukončit občanskou válku a zrušit otroctví. Ve filmu se tak přesuneme do temného období války Severu proti Jihu.

Jakmile se svět dozvěděl, že Spielberg točí Lincolna, zvedla se vlna očekávání. Řada médií mu předpovídá Oscara, a jelikož bude mít premiéru jen chvíli před ceremoniálem, možná nějakou tu zlatou sošku získá. Premiéru v ČR bude mít 17. ledna 2013.

Lincoln

Životopisný / Historický / Drama / Válečný
USA / Indie, 2012

Režie: Steven Spielberg
Hrají: Daniel Day-Lewis, Sally Field, Joseph Gordon-Levitt, Tommy Lee Jones, John Hawkes, Hal Holbrook, James Spader, Tim Blake Nelson, Bruce McGill, Joseph Cross, David Strathairn, Walton Goggins, David Costabile, Gloria Reuben, Dakin Matthews, Jeremy Strong, Boris McGiver, Lee Pace, Jackie Earle Haley, David Oyelowo, Jared Harris, Martin Dew, Gulliver McGrath, Michael Stuhlbarg

Premiéra v ČR: 17. ledna 2013

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

FOTO: Film o Lincolnovi bude už v lednu. Takhle podle Spielberga vypadal