Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Jurský park 4: Steven Spielberg se vrací k dinosaurům v dalším pokračování!

Markéta Davidová

Markéta Davidová

24. 7. 2011

Steven SpielbergRežisér Steven Spielberg začne natáčet Jurský park 4! Zmínil se o tom, když se chystal sdělit podrobnější informace o připravovaném filmu Tintinova dobrodružství.

Steven Spielberg

Jeden z nejoblíbenějších režisérů současnosti: Steven Spielberg, Zdroj: distributor filmu

Steven Spielberg potvrdil, že se pracuje na čtvrtém Jurském parku. Ovšem na hotový film si ještě nějakou dobu počkáme. Odhaduje totiž, že Jurský park 4 bude hotový za dva až tři roky. Zatím je ucelený pouze námět příběhu a scenárista začíná postupně psát scénář.

Jurský park, podle románu Michaela Crichtona, šel do kin v roce 1993 a byl to jeden z prvních filmů s počítačovou grafikou a triky na plátně dosud nevídanými. Dinosauři byli ve filmu zobrazeni velmi realistickým způsobem a tržby prvního Jurského parku přesáhly 900 milionů dolarů.

Po prvním dílu přišel Ztracený svět: Jurský park, který byl kritikou přijímán o něco hůře. Třetí díl Jurský park 3 už nerežíroval Spielberg, ale režisér Joe Johnston (Jumanji, Captain America: První Avenger).

Kromě Jurského parku Spielberg diskutoval o připravovaném filmu Tintinova dobrodružství Jamiem Bellem v hlavní roli, na kterém bude spolupracovat s Peterem Jacksonem. První část z trilogie o Tintinovi nese název Tintin: Secret of the Unicorn a obsazení filmu bude hvězdné. V dalších rolích uvidíme například Daniela Craiga či Andyho Serkise, kterého většina lidí bude znát spíše jako digitálního Gluma v trilogii Pán prstenů.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jurský park 4: Steven Spielberg se vrací k dinosaurům v dalším pokračování!