Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Fotky: Alice Nellis točí nový film Revival. Diriguje stárnoucí rockery

Redakce

Redakce

11. 11. 2012

!Fotogalerie!S českými filmy se roztrhl pytel a filmaři točí jako o závod. Výjimkou není ani režisérka Alice Nellis, která po loňské premiéře Perfect Days pracuje na dalším snímku, tentokrát o stárnoucích rockerech. Komedie Revival se natáčí mimo jiné i v pražských Holešovicích, kde jsme se byli podívat.

[album:https://www.topzine.cz/wp-content/uploads/dm-albums/nataceni-revival/|width=660]

Holešovickými prostorami, kde probíhá natáčení několika scén, zaznívají tlumené repliky přítomných herců a výrazný smích samotné režisérky. Herci jsou sice schovaní za plentou, ale i tak bezpečně poznáváme nezaměnitelný hlas Bolka Polívky. „Ticho, pojedeme naostro,“ křičí každou chvíli asistent režie, aby ukáznil všechny přítomné zvědavce a utišil mumraj na place.

Mimo Polívky se v hlavních rolích objeví i Miroslav Krobot, Karel Heřmánek, Marián Geišberg či Vojta Dyk, z ženských představitelek pak třeba Zuzana Bydžovská a Jana Hubinská. Na své si přijdou i fanynky populárních Nightwork. Chlapecká kapela ztvárňuje drsnou skupinu Darkwerk a ve filmu se objeví i záběry z jejich skutečného koncertu, který proběhl na stejném místě jako samotné natáčení.

Přečtěte si recenzi posledního filmu Alice Nellis Perfect Days: I ženy mají své dny

A proč by taky ne, když se celý snímek Revival točí právě kolem muzikantů. Ústředním tématem je osud starého rockového bandu Smoke, jenž se v roce 1972 rozpadl a jehož členové se poté z různých důvodů rozešli. Rozešli, aby se po letech zase sešli a oprášili svou bývalou slávu. A netřeba připomínat, že jim snaha o velkolepý comeback pořádně zamíchá životy.

FOTO: Alice Nellis natáčí nový film Revival

Režisérka diriguje celý štáb přesnými pokyny. Foto: Tereza Menclová, TOPZINE.cz

„Revival je tragikomedie o stárnutí, rokenrolu a o podvodu, který báječně vyšel tím, že se vůbec nepovedl. Je to také příběh čtyř lidí, které pozdní socialismus a raná revoluce zavedly do zásadně jiných životních situací, ale kteří i přesto mají stále něco společného,“ charakterizuje svůj nový počin Alice Nellis.

Další lev do sbírky?

Přinese slibný námět a silné herecké obsazení české režisérce další úspěch? Ocenění v zahraničí i na domácí scéně se zatím dočkaly dva z jejích celovečerních snímků. Komedie Výlet z roku 2002 u nás získala Českého lva za nejlepší scénář a cenu kritiků. Novější film Tajnosti, uvedený v kinech o pět let později,  na prestižních filmových lvech znovu zabodoval. Tentokrát v kategorii Nejlepší film a kamera.

Natáčení nového Revivalu je teď v plném proudu a na celý štáb čeká ještě spousta práce. Alice Nellis má na place spoustu elánu a z herců se snaží dostat to nejlepší. V průběhu příštího roku se můžeme sami přesvědčit, jestli se její úsilí vyplatilo a jestli Bolek Polívka se svým bandem před diváky i filmovými kritiky obstojí.

Revival

Komedie
Česko, 2013

Režie: Alice Nellis
Hrají: Bolek Polívka, Miroslav Krobot, Karel Heřmánek, Marián Geišberg, Vojtěch Dyk, Zuzana Bydžovská, Jenovéfa Boková, Lucie Žáčková, Jana Hubinská

Premiéra v ČR: rok 2013

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Fotky: Alice Nellis točí nový film Revival. Diriguje stárnoucí rockery