×
TOPZINE.cz

Filmové premiéry na prosinec 2013: Na plátna se vrací Bilbo Pytlík

V prosinci nás kromě svátků vánočních čekají poslední filmové trháky tohoto roku. Peter Jackson nás po roce opět zavede do Středozemě, ve Vegas zapaříme tentokrát se starou gardou a Benu Stillerovi se splní sen a stane se superhrdinou.

FOTO: Ian McKellen Hobbit Desolation of Smaug
„To zas budu v kině dabovaný?“ Zdroj: Warner

Hobit: Šmakova dračí poušť (Hobbit: The Desolation Of Smaug)

Putování Bilba Pytlíka, čaroděje Gandalfa a třinácti trpaslíků za záchranou království Erebor pokračuje. Cestou musejí překonat několik nástrah jako napadení obřích pavouků či zajetí skupinou lesních elfů. V Osamělé hoře však na ně čeká největší nebezpečí – setkání s děsuplným drakem Šmakem.

Rok se s rokem sešel a Peter Jackson podává divákům slíbenou další dávku Tolkienova příběhu. Jelikož se režisér rozhodl natáhnout útlou dětskou knížku v epickou trilogii, dostanou fanoušci hrdinů ze Středozemě filmový dárek i o příštích Vánocích.

Datum premiéry: 12. prosince

video

Frajeři ve Vegas (Last Vegas)

Šedesátník Billy zůstal na rozdíl od svých přátel starým mládencem, ale i on nakonec našel tu pravou, které hodlá říci ano. Ještě před svatbou pro něj trojice jeho starých kamarádů připraví rozlučku se svobodou ve velkém stylu – v hernách a barech v Las Vegas.

V posledních letech se v Las Vegas se svobodou na plátně loučili třicátníci i třicátnice, režisér Jon Turteltaub se ale zaměřil na jinou věkovou skupinu. Rozlučku má tentokrát Michael Douglas ve společnosti dalších hereckých pardálů Roberta De Nira, Morgana Freemana a Kevina Klinea.

Datum premiéry: 19. prosince

video

Vše je ztraceno (All Is Lost)

Stárnoucí mořeplavec se vydal se svou lodí na širý oceán. Zdánlivě nezávadná díra v trupu vyvolá sérii nepříznivých událostí, při nichž muž ztratí radiové spojení, přijde o zásoby pitné vody i o loď samotnou. Pomohou mu dlouhé zkušenosti v boji o přežití v extrémních podmínkách?

Robert Redford zažívá comeback. Loni uvedl do kin vlastní thriller Pravidla mlčení, příští rok bude dělat společnost Captainu Americovi. Ještě předtím však Redford zazáří v dechberoucím dramatu, v němž kromě něj neuvidíme živou duši.

Datum premiéry: 12. prosince

video

Walter Mitty a jeho tajný život (The Secret Life of Walter Mitty)

Walter Mitty je smolařský archivář, který žije se svou přehnaně starostlivou matkou a vede poněkud jednotvárný život. Před realitou raději utíká do říše snů, v níž jako superhrdina zachraňuje svět. Svým dobrodružným představám se ovšem přiblíží při pátrání po ztraceném archivním snímku.

Populární komik Ben Stiller se pět let po válečné Tropické bouři postavil opět i za kameru. Třetí filmová adaptace stejnojmenné povídky Jamese Thurbera má být mnohem výpravnější než jeho dosavadní bláznivé komedie.

Datum premiéry: 26. prosince

video

Sviňák (Filth)

Skotský policista Bruce Robertson rozhodně není příkladem vzorného poldy à la Honza Zeman. Bez problému přijímá úplatky, holduje sexuálním radovánkám a požívá alkohol i kokain ve velkém. Když má vyšetřovat vraždu japonského studenta, začnou se u něj pod vlivem nezřízeného života projevovat halucinace.

Spisovatel Irwin Welsh napsal předlohu pro slavný Trainspotting Dannyho Boylea, nyní jeho knihu o drogovém opojení převedl na plátno Jon S. Baird. V hlavní roli zhýralého muže zákona filmu dominuje James McAvoy.

Datum premiéry: 5. prosince

video

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..