Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Filmové premiéry na duben 2015: Avengers se vracejí na plátna

V dubnu nás čekají Velikonoce, apríl, pálení čarodějnic, ale i řada zajímavých filmových premiér. Do kin totiž vstupují superhrdinové Avengers, další díl Rychle a zběsile či Liam Neeson v roli nájemného vraha.

FOTO: Scarlett Johansson Chris Evans Chris Hemwsorth Robert Downey Jr Avengers Age Of Ultron

Downeyho parťáci. Zdroj: Falcon

Avengers: Age of Ultron

Po skončení činnosti organizace S.H.I.E.L.D. se Tony Stark rozhodne vybudovat nový mírový program Ultron, který bude založený na samostatné umělé inteligenci. Vytvořený robot však začne mít dojem, že lidská rasa je předurčena k likvidaci a začne spřádat plány, jak toho dosáhnout. Tým superhrdinů Avengers se tak musí znovu spojit, aby jeho řádění zastavil…

Pro komiksové fanoušky míří do kin patrně nejočekávanější film roku. Superhrdinové z marvelovské komiksové stáje vytvoří na plátně hvězdný tým, který bude znovu kontrolovat režisér jejich předchozího úspěšného dostaveníčka Joss Whedon.

Datum premiéry: 30. dubna

Rychle a zběsile 7 (Furious 7)

Poté, co se Dominic Toretto a Brian O’Conner vypořádali s gangsterem Owenem Shawem, vracejí se do Spojených států, kde chtějí začít žít obyčejný život podle svých představ. Shawův bratr Deckard se však rozhodne jejich plány narušit svou pomstou bratrovy smrti.

Jako by nestačilo, že tvůrci oblíbené série už vedle postavili dvě z největších současných akčních hvězd Vina Diesela a Dwaynea Johnsona, rozhodli se k nim přidat i svalovce třetího – Jasona Stathama. Diváky však do kina přiláká především posledních filmová kreace Paula Walkera.

Datum premiéry: 2. dubna

Noční běžec (Run All Night)

Stárnoucí zabiják Jimmy vidí přicházející sklonek kariéry a blížícímu se stáří čelí se sklenkou whisky v ruce. Jimmyho pojí dlouholeté přátelství s mafiánským bossem Shawnem, které je však rozděleno poté, co Shawn se rozhodne zabít kvůli nepodařenému kšeftu Jimmyho syna Mikea. Mezi dvěma nejlepšími přáteli se rozpoutá boj na život a na smrt.

Přerod Liama Neesona z charakterního herce v akčního hrdinu je takřka dokonán, jak ostatně dokládá jeho třetí spolupráce se španělským režisérem Jaumem Colletem-Serrou. Neesonova přítele a zároveň rivala v jednom ztvárnil další herecký bard Ed Harris.

Datum premiéry: 16. dubna

Pořád jsem to já (Still Alice)

Profesorka lingvistiky na Kolumbijské univerzitě Alice žije spokojeným životem po boku svého muže a dětí, dokud se od lékařů nedozví zprávu o svém onemocnění Alzheimerovou chorobou, kterou zdědila po svém otci. Její nejbližší se musejí smířit s nově vzniklou těžkou situací a pomoci Alici s překonáním těžké nemoci.

Nové drama tandemu režisérů Glatzer-Westmoreland reaguje na současný nárůst počtu onemocnělých Alzheimerovou chorobou. Julianne Moore si za svou precizní studii ženy, jejíž psychika je vystavena těžké zkoušce, vysloužila Oscara za nejlepší ženský herecký výkon.

Datum premiéry: 16. dubna

Samba

Senegalský přistěhovalec Samba čeká již deset let na francouzské státní občanství a nemůže najít žádnou stabilní práci. I přesto se zamiluje do manažerky a dobrovolnice Alice a ani on jí není lhostejný. Jedině jejich předsudky zatěžkané okolí nevěstí jejich vztahu žádnou dobrou budoucnost…

Dvojice francouzských režisérů Olivier Nakache a Eric Toledano před třemi lety sklidila celoevropský úspěch s tragikomedií Nedotknutelní a nyní se vrací s novým počinem laděným na podobnou strunu. Vrací se i jejich černošský objev Omar Sy, který bude dělat garde hvězdě Trierovy Nymfomanky Charlotte Gainsbourg.

Datum premiéry: 9. dubna

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Filmové premiéry na duben 2015: Avengers se vracejí na plátna