Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

5 zajímavostí o Liamu Neesonovi: Rváč, který má slabost pro silné motory

Nikola Němcová

Nikola Němcová

9. 10. 2012

Před hereckou kariérou upřednostňoval sport, ale osud tomu nechtěl a z Liama se stala hvězda stříbrného plátna. Nyní přichází do kin pokračování akčního filmu 96 hodin, který nese podtitul Odplata.

FOTO: Liam Neeson v akčním filmu 96 hodin

Nechtějte naštvat Liama. Zdroj: 20th Century Fox

Charismatický Liam Neeson se narodil 7. června 1952 v Severním Irsku. Vyrůstal v silně věřící rodině jako jediný chlapec po boku svých tří sester. V dětství ho fascinovala práce řezníka, ale nakonec se jako slepý k houslím dostal k divadlu. A od divadla už byl jen krůček k filmovému světu. Jeho přelomovou rolí se stal Oscar Schindler ze snímku Schindlerův seznam, za který si vysloužil i nominaci na Oscara.

1. Za vším hledej ženu

Liamovo první představení bylo ve školní divadelní hře. Nezačal hrát, protože by ho to velmi bavilo, ale v představení hrála dívka, která se mu již delší dobu líbila. Dívka mu sice dlouho nezůstala, ale od té doby účinkoval ve všech školních hrách.

2. Zlomený nos mu přidává na atraktivitě

Liam se věnoval mimo herectví také amatérskému boxu. Boxovat začal již v devíti letech a byl velmi dobrý. Není tedy divu, že si vysloužil několik zrazení. Tím nejviditelnějším je jeho zlomený nos, který mu přidává na atraktivitě. „Nikdy jsem si nemyslel, že jsem hezký. Strašně atraktivní, to ano, ale ne hezký,“ komentuje svůj vzhled Liam.

Neesonovi role akčního hrdiny vyloženě sekne. Zdroj: 20th Century Fox

3. Jak se vypořádal se smrtí ženy?

Svoji ženu, Natashu Richardson, poznal při hře Anna Christie, díky které zaujal Stevena Spielberga. Jejich manželství se vyhnulo jakýmkoli aférkám a patřilo k raritním v Hollywoodu. Naneštěstí Natasha zemřela po pádu na lyžích v roce 2009. Dlouho o smrti své ženy nedokázal mluvit, ale loni se v jednom z rozhovorů svěřil, jak snáší její ztrátu. „Většinou mě to zasáhne uprostřed noci. Třeba se cítím naprosto spokojený, pak najednou bum. Je to jak rána doprostřed hrudníku,“ uvedl Neeson při interview pro Esquire.

4. Má slabost pro silné motory

Liam je znám svojí zálibou v motorkách. Jeho vášeň ho dokonce málem stála život. V roce 2000 měl ošklivou nehodu, kdy narazil do srny a motorka následně odletěla směrem na blízký strom. Mezi jeho nejvážnější zranění patřila roztříštěná pánev. Naštěstí ho našel jiný řidič a lékaři ho ještě stačili zachránit.

5. Váží si svých fanoušků

Letos byl hostem v Show Grahama Nortona, kde se setkal s fanynkou Jo, která mu poslala jeho první fanouškovský dopis. Jo měla speciální požadavek. Chtěla, aby jí Liam nahrál uvítání do hlasové schránky. Nebylo to jen ledajaké uvítání, ale známý proslov z filmu 96 hodin, který se objevil i na plakátech k filmu.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

5 zajímavostí o Liamu Neesonovi: Rváč, který má slabost pro silné motory