Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Filmové premiéry na březen 2015: Nastupuje oscarový Americký sniper

Přicházející jaro doprovodí do kin pestrá kytice filmových novinek. Mezi nimi se vyjímá Bradley Cooper jako válečný hrdina, pokračování Divergence, reinkarnovaný Asterix i televizní Partička.

FOTO: Bradley Cooper American Sniper2

Sniper, ten tvrdej chleba má. Zdroj: Warner

Americký sniper (American Sniper)

Chris je odstřelovač z řad amerického námořnictva, jehož přesnost při ochraně svých spolubojovníků v akci mu vyslouží dobré jméno v celé americké armádě. Navzdory traumatům, která ho sužují, a naléhání svých blízkých se Chris zúčastní čtyř bojových misí v Iráku, které navždy změní nejen jeho život.

Pětaosmdesátiletý veterán Clint Eastwood představuje další ambiciózní titul, ve kterém se ujal taktovky. Snímek, který vznikl podle autobiografie skutečného snipera Chrise Kylea, se stal nejúspěšnějším v režisérově početné filmografii i díky představiteli hlavní role Bradleymu Cooperovi.

Datum premiéry:  5. března

Chappie

V jihoafrickém Johannesburgu jsou policisté nahrazeni týmy speciálně sestavených robotů. Jejich konstruktér Deon však jednoho z kyborgů přezdívaného Chappie přeprogramuje tak, aby byl schopný svobodného myšlení a cítění. Tato změna udělá z Chappieho terč č. 1 pro jednu z hlav místní policie, důstojníka Moorea.

Stále zajímavější sci-fi režisér Neill Blomkamp se při natáčení nového projektu, který vychází z jeho staršího krátkometrážního snímku, vrátil do svého rodného města. Režisér opět spojil síly s hercem Sharltem Copleym, který propůjčil své pohyby titulnímu robotímu hrdinovi. Jako hlavní záporák se pak představí Hugh Jackman.

Datum premiéry: 12. března

Rezistence (Insurgent)

Ve světě, v němž jsou lidé rozřazeni do pěti frakcí, se z mladé vybočující Tris stala lovná zvěř. Společně se svou láskou, Čtyřkou Eatonem, jsou na útěku před frakcí Sečtělých vedených zapálenou Jeanine. Čtyřka však před Tris něco skrývá. Ohrozí jeho tajemství jejich vztah, jakož i celý boj o záchranu?

Sci-fi romance pro náctileté jsou stále v kurzu, o čemž svědčí i úspěch loňské Rezistence. Producenti proto rychle zareagovali adaptací dalšího pokračování sci-fi od autorky Veroniky Roth, v níž si hlavní role opět zahrály začínající hvězdy Shailene Woodley a Theo James.

Datum premiéry: 19. března

Asterix: Sídliště bohů (Astérix: Le domaine des dieux)

Kdo by neznal proslulou galskou vesničku, která v čele s dvěma nejudatnějšími bojovníky (s vyvinutým apetitem pro divočáky) jako jediná odolala Caesarovu dobyvatelskému tažení? Římský vojevůdce se ale rozhodne Galy podrobit mazaným plánem – celou vesničku hodlá zbourat a na jejím místě vybudovat nové moderní sídliště vysokých mramoráků. Kampak ale na vesničany a jejich kouzelný lektvar…

Oblíbené komiksové postavičky se vracejí na plátna kin v novém 3D animovaném dobrodružství, které si utahuje ze životního stylu v moderních velkoměstech. Snad návrat k animované podobě napraví Asterixovi, Obelixovi a jejich souputníkům reputaci, která při posledních filmových adaptacích trochu utrpěla.

Datum premiéry: 5. března

Vybíjená

Trojice bývalých spolužáků z gymnázia obývá společný byt. Staromládeneckou pohodu však naruší návrat spolužačky Evy, na kterou si všichni kluci z jejich třídy v pubertě mysleli. Má u ní některý z nich po letech šanci? A který z kamarádů před ostatními tají návštěvy nevěstinců a který svou skutečnou sexuální orientaci? Odpovědi na tyto otázky vyjdou najevo na abiturientském srazu po letech.

Michal Viewegh je nejúspěšnější český spisovatel a filmy vzniklé na motivy jeho románů pravidelně přilákají do kin zástupy diváků. Ve Vybíjené se k vieweghovské látce vrací Petr Nikolaev, který kdysi na plátna úspěšně převedl Báječná léta pod psa. Ústřední trojici ztvární protagonisté televizní Partičky – Michal Suchánek, Richard Genzer a Ondřej Sokol.

Datum premiéry: 12. března

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Filmové premiéry na březen 2015: Nastupuje oscarový Americký sniper