Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Filmové novinky: Piráti, Havran a Můj vysvlečenej deník

Josef Zdobinský

Josef Zdobinský

26. 4. 2012

Tento týden do našich kin připlují strašliví a bezohlední animovaní piráti, kteří s sebou mimo jiné přivezou i zabijáckého Havrana a také deník jedné mladé dospívající slečny.

Neohrožený Pirát kapitán s milovaným papouškem. Zdroj: distributor filmu

Můj vysvlečenej deník

Johana je dospívající dívka. Má těžký život. Už je to nějaký čas, co jí umřela maminka a se svou macechou zrovna nemá idylický vztah. Má málo kamarádů, otce, se kterým se v mnohém neshodne a navíc trpí častými depresemi. To se nicméně změní ve chvíli, kdy se Johana zamiluje.

Její osobní deník, který si vede celý život, chce nechat jisté nakladatelství vydat jako knihu. K tomu všemu objeví několik starých dopisů své maminky od muže, který je možná jejím pravým otcem. Novou českou komedii natočil režisér Martin Dolenský, tedy muž, kterého můžeme znát hlavně díky televizním filmům. V hlavní roli pak uvidíme Veroniku Kubařovou (Lidice, Ženy v pokušení).

Můj vysvlečenej deník, Komedie, Česko, 2012, 102 min, Režie: Martin Dolenský Hrají: Veronika Kubařová, Berenika Kohoutová, Marika Šoposká, Šárka Vaculíková, Igor Bareš


[youtube_660]http://www.youtube.com/watch?v=UHWOhqxqqhQ[/youtube_660]

Piráti (The Pirates! Band of Misfits, recenze filmu)

Po Pirátech z Karibiku připlouvá do kin další banda mořských vyvrhelů. Děj je prostý. Kapitán pirátů jedné sebranky chce vyhrát prestižní cenu Pirát roku. V cestě za vysněnou cenou mu ale stojí kolega, ukrutný Black Bellamy, který má tak černou duši, jak už nám jeho jméno napovídá. Události ale berou nečekaný spád, když se  lotři dozví, že všem pirátům hrozí vymýcení!

Vskutku zajímavý příběh v podobě animované komedie od tvůrčího týmu animáku Wallace & Gromit se na stříbrná plátna rozhodli přivést režiséři Peter Lord a Jeff Newitt.  V českém znění se můžeme těšit na dabing našich hereckých hvězd Ivana Trojana, Martina Dejdara či Petra Rychlého.

Piráti (The Pirates! Band of Misfits), Animovaný/Dobrodružný/Rodinný, Velká Británie/USA, 2012, 88 min, Režie: Peter Lord, Jeff Newitt, Hrají: David Tennant, Martin Freeman, Salma Hayek, Brendan Gleeson, Hugh Grant


[youtube_660]http://www.youtube.com/watch?v=bRDuRS2dmzk&feature=player_embedded[/youtube_660]

Havran (The Raven)

Baltimore 19. století. Po brutálních vraždách dvou mladých žen je povolán do služby Emmet Fields (Luke Evans), který má jakožto vyšetřující detektiv za úkol najít nebezpečného zabijáka, který obě ženy zabil. Při svém vyšetřování zjistí detektiv Fields opravdu zvláštní skutečnosti. Vraždy se až moc nápadně podobají vraždám zachycených v povídce spisovatele Edgara Allana Poa (John Cusack).

Spisovatel je proto následně povolán na služebnu. Krátce po jeho výslechu je ale spáchána další vražda. V roli slavného spisovatele se měl původně objevit Ewan McGregor (Star Wars), nakonec ale připadla právě Cusackovi. Havran má opravdu temný thillerový námět a milovníci hororů by tak tento snímek rozhodně neměli prošvihnout.

Havran (The Raven), Thriller/Mysteriózní, USA/Maďarsko/Španělsko, 2012, 111 min, Režie: James McTeigue, Hudba: Lucas Vidal, Hrají: John Cusack, Luke Evans, Alice Eve, Brendan Gleeson

[youtube_660]http://www.youtube.com/watch?v=IcFCsEIS2xY[/youtube_660]

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Filmové novinky: Piráti, Havran a Můj vysvlečenej deník