Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Film o Sněhurce si příští rok vychutnáme dvakrát. Který bude lepší?

Redakce

Redakce

26. 10. 2011

FOTO: Kristen Stewart ve filmu Sněhurka a myslivecRemaky se v poslední době těší opravdu velké oblibě. Tentokrát jde o hranou verzi známé pohádky Sněhurka a sedm trpaslíků, a to hned ve dvojím podání. Kdo v tomto pomyslném souboji nakonec vyhraje, se dozvíme v příštím roce.

FOTO: Kristen Stewart ve filmu Sněhurka a myslivec

Kristen Stewart v brnění ve filmu Sněhurka a myslivec, Zdroj: distributor filmu

V příštím roce vstoupí do kin dva (možná ale budou i tři) filmy o staré známé Sněhurce. Jelikož došlo k tomu, že ve stejnou dobu vzniká víc filmů na stejné téma, stane se z toho jakási soutěž o to, který bude lepší. Tvůrci si navzájem tak trochu konkurují.

Snímek, který pravděpodobně bude dokončen dříve, je stále nepojmenovaný projekt režírovaný Tarsemem Singhem (Pád, Cela). Na scénáři této verze se podílí Jason Keller a Melissa Wallack. Sladkou Sněhurku ztvární Lily Collins a zlou královnu si zahraje Julia Roberts.

Keller napsal scénář ke Sněhurce už v roce 2010 a říká, že mezi jeho projektem a projektem Universalu je veliký rozdíl. Ten pod režisérem Singhem není temný, je jakýmsi komediálním veselým dobrodružstvím. „Náš není jako ten jejich,“ zdůrazňuje Keller, což jen přidává na pomyslné rivalitě.

Verze od studia Universal, Sněhurka a myslivec, obsadila do role sněhobílé princezny herečku Kristen Stewart, která se zde objeví i s mečem a brněním. Proto se Keller ohrazoval, že právě v tomto a mnohém jiném se ony dva filmy liší.

Podívejte se na první fotky Kristen Stewart jako Sněhurky v brnění

Mimoto se do této soutěže pravděpodobně zapojí i třetí zpracování Sněhurky. Také si říkáte, že je to už trochu moc najednou? „To se v Hollywoodu občas stává,“ říká Keller a dodává, že každý se snaží být jedinečný a cool, co se zfilmování pohádek týče. Toto předhánění se v tom, jaké filmové zpracování slavné pohádky bude lepší, pravděpodobně nastartovala Alenka v říši divů Tima Burtona. Ale uvidíme, jak nakonec dopadne závod o hezčí ebenové vlasy a otrávené jablko.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Film o Sněhurce si příští rok vychutnáme dvakrát. Který bude lepší?