Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Film o Freddiem Mercurym mění obsazení. Zpěváka ztvární Ben Whishaw

Kristýna Motlová

Kristýna Motlová

23. 10. 2013

Konečně je snad definitivně jasno o tom, kdo si zahraje Freddieho Mercuryho v chystaném životopisném snímku. V legendárního zpěváka se podle indicií Rogera Taylora promění britský herec Ben Whishaw.

FOTO: Ben Whishaw

Ben Whishaw ve filmu Atlas Mraků. Vidíte v něm Mercuryho? Zdroj: Magic Box

Přípravy na biografický film o frontmanovi kapely Queen začaly už v roce 2010 a v témže roce byl oznámen herec pro titulní roli – Sacha Baron Cohen. Během letošního léta však prolétla médii informace, že Cohen si legendárního zpěváka nakonec nezahraje. Jako důvod byly uvedeny tvůrčí rozdíly.

Cohen si totiž představoval výsledek ve stylu sobě vlastním – jako stoprocentně věrný a tedy dost peprný film. Zbývající členové kapely Queen ale mají o dost mírnější představu a chtějí se zaměřit především na hudební počiny pěvecké ikony. A protože jsou to právě oni, kdo rozhoduje o finální podobě snímku, Cohen musel k lítosti fanoušků z kola ven.

Posléze se mluvilo o případném obsazení Daniela Radcliffea nebo Dominica Coopera. Až nyní je ale, zdá se, rozhodnuto. Jméno poodhalil bubeník kapely Roger Taylor. Ten nejprve v rozhovoru uvedl jen iniciály B.W. Na dotaz moderátorů, zda jde o herce ze Skyfallu, Taylor posléze přitakal. Ukázal tak na Bena Whishawa, který si v dosud poslední bondovce zahrál počítačového génia Q.

Nejnovějším Whishawovým snímkem je Atlas mraků. V příštím roce se britský herec představí divákům v dramatu Terryho Gilliama Zero Theorem. Premiéra dosud nepojmenované Mercuryho biografie zatím není známa.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Film o Freddiem Mercurym mění obsazení. Zpěváka ztvární Ben Whishaw