Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Roli Freddieho Mercuryho si filmový Borat nakonec nezahraje

Radka Tichá

Radka Tichá

25. 7. 2013

Herec Sacha Baron Cohen se nakonec neobjeví u natáčení životopisného filmu o bývalém frontmanovi skupiny Queen. Nepohodl se s producenty a kapelou.

FOTO: Sacha Baron Cohen ve filmu Borat

Sacha Baron Cohen ve filmu Borat. Zdroj: distributor filmu

Ač se s Cohenem již přes dva roky počítalo jako s ústřední postavou biografického filmu o legendárním Freddiem Mercurym, podle slov jeho manažera si ji nezahraje kvůli rozdílným tvůrčím názorům s producenty.

Kapela Queen podle všeho nesouhlasila s Cohenovým požadavkem o přístupnosti filmu. Ten chtěl vyobrazit ve snímku neohrožený pohled na Mercuryho život, ovšem skupina si stojí za přístupností pro rodiny s dětmi.  Queen mají samozřejmě poslední slovo o tom, kdo si jejich bývalého frontmana zahraje, a tak účast Sachy Barona Cohena jednoduše zamítli.

Rodilý provokatér

První spory tvůrců s Cohenem se týkali již režie. Britský herec si přál, aby se na natáčení podílel Tom Hooper, jenž stál u zrodu snímků Králova řeč či Bídníci. Queen jeho režírování ale nepodepsali.

Film má vypovídat o zrodu a vzestupu jedné z nejvlivnějších hudebních skupin všech dob. Vrcholit by měl koncertem Live Aid z roku 1985, kdy si za pouhých dvacet odehraných minut Queen doslova podmanili svět.

Komik a herec Sacha Baron Cohen je znám především díky provokativním projektům, jakými jsou Diktátor, Bruno nebo Borat. Jeho filmy sklízí nenadálé úspěchy, ale zároveň se setkávají i s vlnou kritiky. Největší rozruch způsobil právě v roli Borata, kde si zahrál kazašského reportéra. Tento film nebyl v kazachstánských kinech nikdy vysílán a tamní vláda dokonce požádala o celosvětový zákaz. Při předávání Zlatých glóbů poděkoval Cohen slovy: „Děkuji všem, kteří mě ještě nezažalovali.“

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Roli Freddieho Mercuryho si filmový Borat nakonec nezahraje