Menu
TOPZINE.cz
Literatura

Festival spisovatelů 2013: Česko se vytasí s Vladimírem Körnerem

Redakce

Redakce

15. 4. 2013

Další z řad významných osobností Festivalu spisovatelů Praha 2013 bude Vladimír Körner. Setkání a autorské čtení bude doprovázet i promítání filmu Zánik samoty Berhof, který vznikl na motivy Körnerovy stejnojmenné novely.

OBR: Vladimír Körner

Vladimír Körner bude hostem Festivalu spisovatelů Praha 2013. Zdroj: PWF, Michal Maňas

Vladimír Körner zastupuje Českou republika na Festivalu spisovatelů Praha 2013, který nese podtitul Zrození národů. Körner patří mezi významné české prozaiky i dramaturgy. V roce 2006 získal Státní cenu za literaturu.

Malá finanční pomoc

Diskuzi a autorské čtení bude moderovat profesor Lubomír Machala, program začíná ve středu 17. dubna v Městské knihovně v Praze, a to od 16.00 hodin. V 17.30 následuje promítání filmu Zánik samoty Berhof. Stejnojmenná novela patří mezi Körnerovy nejznámější a nejzdařilejší díla, dále například Údolí včel, Adelheid či Pramen života.

V pořadí již 23. ročník festivalu opět nabídne řadu zajímavých osobností. Za všechny jmenujme třeba alžírského prozaika Mohammeda Moulessehoula, který publikuje pod jménem Yasmina Khadra, dále historičku Mary Heimann, autorku publikace Československo. Stát, který selhal, a nositele Nobelovy ceny za literaturu, tureckého prozaika Orhana Pamuka.

Mezinárodní Festival spisovatelů Praha letos získal jen desetinu peněz. Akce proto potrvá pouhé tři dny, konkrétně od 17. do 19. dubna 2013.

Téma letošního ročníku Zrození národů má upozornit na globální problémy. „Cílem je ukázat mladé generaci, že existence národů není samozřejmá a udělat první krůček na cestě k porozumění tomu, co se ve světě skutečně děje,“ říká prezident festivalu Michael March.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Festival spisovatelů 2013: Česko se vytasí s Vladimírem Körnerem