Menu
TOPZINE.cz
Divadelní festivaly v ČR 2023

Festival Divadlo 2012: Známí herci fandí divadlu. A to doslova

Anna Kottová

Anna Kottová

20. 8. 2012

FOTO: TV spot plzeňského festivalu DivadloKulatý, dvacátý ročník festivalu Divadlo potrvá v Plzni od 12. do 20. září. Přední čeští herci se spojili a natočili spot, ve kterém fandí jak festivalu, tak divadlu jako žánru. Autory jsou režisér Jakub Sommer a Xindl X.

FOTO: TV spot plzeňského festivalu Divadlo

Ve spotu vystupuje 20 předních českých herců Zdroj: Alžběta Jungrová, Divadlo

V novém spotu, který je připraven pro rok 2012, vystupují mimo jiné Jiří Lábus, Ondřej Trojan, Pavel Liška, Simona Babčáková, Igor Chmela, Leoš Noha, Martin Dejdar, Michal Dlouhý, Anna Gaislerová, Ivana Chýlková, Matouš Ruml, Martin Stránský, Jana Stryková nebo Miroslav Táborský.

Recenzujeme: MacGyver v roli Macbetha nadchl publikum

Pod heslem „Fandíme divadlu“ pak připomínají významné divadelní hry jako Shakespearova Hamleta, Gogolova Revizora, Rostandova Cyrana nebo Čechovova Strýčka Váňu.

„Kdo neskáče, není Čechov, hop, hop, hop,“  vykřikují herečky v lodičkách a herci v obleku. Olympiáda skončila, je ale načase fandit nejen plzeňskému festivalu, ale i divadlu jako takovému.

Spot natočil Jakub Sommer, který tak navázal na velmi úspěšné verze z předchozích let. „Mám rád věci, které vzniknou ve vteřině. Ondra Ládek, spoluautor nápadu, řekl: ‚Co kdyby se skandovalo třeba: Strýýček Váááňa… Chápeš? Divadelní postavy jako fotbalové hvězdy‘ a mě napadlo: ‚Jasně, Kdo neskáče, není Čechov, hop, hop, hop.‘ A měli jsme hotovo,“ uvádí režisér Sommer, který natáčel jeden den s dvaceti českými hereckými osobnostmi.

Domácí a zahraniční hosté

Největšími lákadly letošního ročníku bude moskevské Sedmé studio s inscenací Otmorozki a budapešťské Divadlo J. Katony, které přiveze Čechovova Ivanova. Do Plzně ale zavítají také soubory z Maďarska, Belgie a samozřejmě Slovenska.

Oslavit divadelní svátek přijedou i domácí soubory jak velké, tak malé. Těšit se můžeme na Pražské komorní divadlo, Divadlo v Dlouhé, Dejvické divadlo, brněnské Divadlo Husa na provázku nebo ostravské Národní divadlo moravskoslezské. Z menších pak nemůže chybět Vosto5, brněnský Buranteatr, damácký DISK nebo loutkový soubor Športniki.

Divadlo

Plzeň

Kdy: 12.–20. září

Vstupné: předprodej začíná 20. srpna

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Festival Divadlo 2012: Známí herci fandí divadlu. A to doslova