Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Ferrel a Galifianakis kandidují do Kongresu. Kam se hrabe Bush

Prezidentské volby ve Spojených státech již klepou na dveře a dá se očekávat, že je bude provázet mediální humbuk. Patrně ne úplnou náhodou diváky do politického zákulisí zavede i nově chystaná komedie.

FOTO: Will Ferrell George Bush

Will Ferrell už svou politickou kariéru nastartoval v televizních scénkách. Zdroj: distributor filmu

I v ní budou volby hlavním tématem, ačkoli nepůjde o post nejvyšší. O volné křeslo v Kongresu svedou boj dva z nejpopulárnějších současných amerických komiků, Will FerrellZach Galifianakis. Příběh dvou kandidátů na guvernérskou židli nejprve vznikal pod názvem Dog Fight, před několika týdny však tvůrci potvrdili, že komedie se bude jmenovat The Campaign.

Přečtěte si hlášky z dalšího filmu s Galifianakisem, Pařby ve Vegas

Jako vzájemní rivalové si půjdou po krku a k porážce toho druhého se nebudou bát podniknout lstivější praktiky než vůči nejlepšímu příteli vlastní manželky.

Po Ferrellově učinkování v několika skečích, ve kterých parodoval George Bushe Jr., a jeho novince v amerických kinech Casa de mi Padre, se dá očekávat, že publikum kromě bláznivého humoru čeká spousta narážek na současnou politickou situaci.

Film podle scénáře Chrise Henchyho a Shawna Harwella vzniká pod taktovkou zkušeného Jaye Roache (Fotr je lotr), který se politikou už letos zabýval v televizním snímku Game Change o guvernérské kandidátce Sarah Palinové. Kromě dvou soupeřících kandidátů ve snímku uvidíme Briana Coxe, Dylana McDermotta, Jasona Sudeikise či komediální veterány Johna Lithgowa a Dana Aykroyda.

Oba představitelé hlavních rolí se stále těší vysoké popularitě, přesto v jejich filmografii již nějakou dobu chybí pořádný hit. Díky potenciálu námětu a správnému načasování premiéry by se jím ale zrovna The Campaign mohl stát.

The Campaign

Komedie
USA, 2012

Režie: Jay Roach
Hrají: Will Ferrell, Zach Galifianakis, Jason Sudeikis, Katherine LaNasa, Brian Cox, Dan Aykroyd, Dylan McDermott, John Lithgow

Premiéra v ČR: 23. srpna 2012

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Ferrel a Galifianakis kandidují do Kongresu. Kam se hrabe Bush