Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Emma Watson si vyčarovala titul nejlépe oblékané ženy roku

Redakce

Redakce

15. 6. 2011

Britský časopis Glamour tituloval Emmu Watson nejlépe oblékanou ženou roku 2011. Tuto pozici si zasloužila především díky večerním róbám. Je Emma jen jedna z mnoha celebrit s milióny liber na kontě, nebo pilná studentka s vášní pro módu a umění?

Pravdou je, že rolí Hermiony v sedmi dílech Harryho Pottera si Emma vydělala tolik, že by až do konce života nemusela pracovat. Ovšem to pro mladou ambiciózní Britku nepřipadá v úvahu. V budoucnosti chce pokračovat ve své herecké kariéře, ať už na plátnech, nebo na prknech, a jejím cílem je také úspěšně dokončit univerzitu Brown ve Spojených státech, kde studuje umění.

Hermionou 11 let

Emma se Hermionou stala v devíti letech, když na castingu okouzlila svým šarmem a talentem, načež o rok později měla možnost si ji poprvé zahrát v dílu Harry Potter a Kámen mudrců. Herecký talent se u ní projevil ale už v dětství, když vyhrála školní soutěž za svůj recitál Moře od Jamese Reevese.

FOTO: Emma Watson v Harry Potterovi

Tady ještě jako módní ikona nevypadá

Filmová Hermiona díl za dílem sbírala za své herecké výkony samou chválu jak od diváků, tak od filmových kritiků. Převyšovala své herecké kolegy, kteří neměli vždy dobrý ohlas, zejména Daniela Radcliffea.

Avšak ne vždy bylo vše jednoduché. Před natáčením sedmého dílu série nebylo jisté, jestli Emma podepíše smlouvu a bude nadále zosobňovat Hermionu Grangerovou. Důvodem bylo přijetí na Brown a studium, o kterém si nebyla jistá, zda v něm bude moci při natáčení dále pokračovat a kterého se nechtěla vzdát. Nakonec ale naštěstí všechno dobře dopadlo a Warner Bros přišel s takovým rozvrhem natáčení, jaký Emmě nebránil ve vzdělávání.

Módní nadšenec

Styl mladé herečky je jedním z nejsledovanějších a nejvíce napodobovaných, čímž jen dokazuje, že nejlépe oblékanou ženou roku 2011 se stala oprávněně. Díky své kráse a úspěchu měla to štěstí být focena těmi největšími fotografy v módním průmyslu, jako je Patrick Demarchelier, Mario Testino nebo Nick Knight. Její láska k módě začala Chanelem, ve kterém se pravidelně objevovala na červeném koberci. Avšak fámy, že se má stát další z tváří této proslulé značky Emma popřela.

Po Chanelu si Emma oblíbila další známou značku, a to britské Burberry. Tentokrát ale fámy byly pravdivé a devatenáctiletá kráska se stala tváří pro podzim/zimu 2009 a jaro/léto 2010. Doteď je tenhle label Emminým oblíbeným. Nedá dopustit zejména na jejich trenčkoty, ať už klasické béžové, nebo extravagantnější modely s rafinovaným zdobením.

FOTO: kampaň Burberry pro podzim/zimu 2009

Emma, modelka pro Burberry

Jakmile se v módním světě otrkala, přestala být jen herečkou a focenou tváří, ale stala se i módní návrhářkou. A vzhledem k tomu, že je aktivním ekologem, ne náhodou se jejím polem působnosti stala značka People Tree, velký průkopník organické módy. Emma se podílela na vzniku kolekce pro teenagery a dospělé na jaro a léto 2010. Spolupráce s People Tree tím ale neskončila. Emma se dál podílela na kolekci pro letošní jarní sezónu a je uváděna jako kreativní poradce značky.

Bývalá Hermiona také umí překvapit. Největší šok nám uštědřila, když si v srpnu 2010 nechala ostříhat své vlnité kadeře po ramena, se kterými jsme ji znali od jejích deseti let. Ty byly najednou pryč a Emma je od té doby na kluka. Co bylo důvodem tohoto radikálního kroku? Nově nabytá svoboda. Jako Hermiona si totiž dlouhá léta nesměla ostříhat vlasy ani o píď, takže když natáčení skončilo a ona si mohla se svou hřívou dělat, co se jí zlíbí, šla do toho naplno. A většina lidí se shoduje na tom, že jí to jen prospělo. A tak se zrodila nová Twiggy.

Harrym to nekončí

Když se řekne Emma Watson, každý si představí Hermionu. Britská herečka si za svou kariéru ale stihla zahrát i jiné role. První takovou byla postava Pauline Fossil v dramatu Baletní střevíčky. Film pojednává o třech dívkách, sirotcích, které nemají nic než jedna druhou. To se ale změní, když odhalí svůj talent a začnou stoupat na vrchol s vidinou velké kariéry. Snímek měl velmi dobrý ohlas a zhlédlo ho přes pět milionů lidí.

FOTO: Emma Watson v Baletních střevíčkách

Nejen filmová Pauline má důvod se radovat

Další prací mimo svět Harryho Pottera bylo dabování princezny Hrášky v animovaném filmu Příběh o Zoufálkovi. Jejími kolegy byli Dustin Hoffman a Matthew Broderick. Dále by se měla objevit ve snímku Můj týden s Marylin v roli šatnářku Lucy. Film by měl být uveden do kin během tohoto roku.

A co bude s Emmou Watson dál? Na příští rok plánuje místo školy cestování, aby nasbírala nové zkušenosti. Kam to bude ale nikdo neví. Možná ani ona sama. Svou kariéru ale rozjela dobře a její hvězda, zdá se, jen tak nepohasne. Hodně štěstí, Emmo.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Emma Watson si vyčarovala titul nejlépe oblékané ženy roku