Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Mario Testino: Realismus luxusu

Redakce

Redakce

21. 5. 2010

Jeho práci mnozí nazývají realismem luxusu. Pořádá výstavy po celém světě, v National Portrait Gallery a V&A Museum v Londýně mají dokonce stále expozice. Odstartoval kariéru mnoha modelek, včetně Kate Moss nebo Stelly Tennant. Oblečení v jeho kampaních vypadá tak dobře, že se následně prodává úplně samo.

zdroj: models.com

Mario Testino se narodil 30. října 1954 ve městě Lima v Peru italskému otci a irské matce. Byl nejstarší ze sedmi dětí. Studoval ekonomii a právo na Universidad del Pacifico a mezinárodní vztahy na University of San Diego. V roce 1976 se přestěhoval do Londýna a našel si byt v bývalé nemocnici v blízkosti Trafalgar Square. Začal dělat portfolia po £25 začínajícím modelkám.

Zdroj: frillr.com

Mario stále žije v Londýně, ale často cestuje za prací například pro americký, francouzský nebo italský VogueL’Uomo VogueVanity Fair. Fotil mnoho celebrit, mezi nimi i Madonnu, Kim Basinger, Liz Hurley, Gwyneth Paltrow, Janet Jackson, Julii Roberts, Meg Ryan, Cameron Diaz nebo Catherine Zeta-Jones.

Kultovní se staly jeho portréty princezny Diany z roku 1997, které vyšly na titulní straně časopisu Vanity Fair. Dostal také speciální povolení fotografovat prince Williama a Harryho nebo jordánskou královnu Raniu al Abdullah.

Fotografem nejluxusnějších značek

Testino přispěl k vytvoření image pro přední módní domy: Givenchy, Christian Lacroix, Valentino, Sonia Rykiel, Gucci, Yves Saint Laurent, Versace, Paul Smith, Ralph Lauren, Tommy Hilfiger, Missoni, Burberry’s a Calvin Klein. Fotil také kampaně pro kosmetiku a parfémy pro Gucci, Clinique, Lancôme, Davidoff, Valentino a Shiseido.

Zdroj: thefashionisto.com

Je známý pro své vysoce propracované, stylizované, jasné, svěží a někdy exoticky laděné fotografie. Mario Testino každého fotí tak, aby na snímku vypadal nejlépe ve svém životě. Z focení se snaží udělat tu největší zábavu, protože sám tvrdí, že jeho největší radostí v životě je druhé rozesmát. S jeho fotkami vyšlo celkem 8 publikací: Any Objections? (1998), Front Row Back Stage (1999), Alive (2001), Mario Testino: Portraits (2002), Kids (2003), Visionaire No. 46: Uncensored (2005), Let Me In (2007) a Lima, Peru (2007).

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Mario Testino: Realismus luxusu