×
TOPZINE.cz

Dost bylo jásavých jarních kolekcí. Ann-Sofie Back vsadila na černobílou

FOTO: kolekce jaro/léto 2012 Ann-Sofie Atelje
Kontrast dvou střihů, kontrast syrové elegance a objemné disharmonie

Ann-Sofie Back experimentuje se střihy, materiálem a vytváří modely bizarní, neotřelé, nápadité. A i přes vetší než malé množství excentričnosti se stále jedná o nositelnou módu.

FOTO: kolekce jaro/léto 2012 Ann-Sofie Atelje
Ponožky vyhrnout, zastěru zavázat a vzhůru do velkoměsta., Zdroj: annsofieback.com

Ann-Sofie se narodila ve Stockholmu a vstup do módního průmyslu zahájila rokem 2001, kdy vznikla značka Ann-Sofie Back Atelje.

Je fascinována myšlenkou přestrojení, hraje si s ženskou siluetou a záměrně přehlíží proporce žen a přetváří je podle toho, jak se jí to právě hodí do chystaných přehlídek.

Neprůbojná jarní kolekce

Na první pohled je kolekce plná strohé jednoduchosti v bílo-černém provedení, působící jako vzpoura proti barevnému šílení většiny návrhářů pro jaro a léto 2012. Po důkladnějším prozkoumání se před očima rozprostřou i důmyslné detaily.

FOTO: kolekce jaro/léto 2012 Ann-Sofie Atelje
Rafinovaná halenka pro objemnější hrudník a šaty pro ženy s podprsenkou A

Úzký pásek navlečený těsně pod pasem šatů, kde na sebe bere podobu jakési vizuální interpunkce, předělu na dva kusy. Ann-Sofie zkrátka ráda experimentuje, tvoří nekonvenční módu a pohrává si s vkusem, konkrétně jeho dělením na vytříbený a kýčovitý.

Čtěte také: Anthony Vaccarello předvedl kolekci pro silné ženy

Ann-Sofie Back má sice v kolekci pár rafinovaně svůdných kousků, ale v její tvorbě převládají modely střihu H, což jsou tvary připomínající krabici. Takový střih spočívá v pojetí minimální elegance.

Ženskou siluetu tak utápí v kreacích à la 80. léta. Chybí už jen všudypřítomná trvalá.

Kontrast dvou střihů, kontrast syrové elegance a objemné disharmonie

Neforemná saka s vycpávkami, šaty připomínající pytel na ramínkách, dlouhý kabát vytvářející dojem, že modelku omylem oblékly do modelu většího o dvě velikosti.

Kolekci ale vyplňují i klasické kostýmky, které postrádají zapínání, zato získaly netypické kapsy na předním díle.

Nezařaditelný styl

Jarní kolekci chybí jednotící prvek, žádnému stylu se nevěnuje celistvě. Návrhářka lehce přeskakuje od neslušivých rozměrných blejzrů k průsvitným halenkám a kalhotám s vysokým pasem, které prodlouží nohy a opticky zeštíhlují postavu.

FOTO: kolekce jaro/léto 2012 Ann-Sofie Atelje
Vrstvení záměrně dodávající na objemu ubírá na půvabu.

Ann-Sofie používá měkké materiály, průsvitnou organzu a volné úplety. Kolekce zahrnuje obyčejná trička, kraťasy, nabírané sukně a pak následuje futuristický řez. Vrstvené oblečení, organza přes minisukni a k ní objemná halenka neforemného střihu.

Samotná návrhářka svou kolekci definovala třemi slovy: Bůh, špagety a bludy. Kupodivu je možné všechny tyto výchozí body objevit. Modely jsou jemné, delikátní, podrážděné i syrové.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..