Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Do kin připlouvá 2001: Vesmírná odysea a to v kabátu nejvyšší kvality

Redakce

Redakce

25. 3. 2014

Science-fiction, které navždy změnilo pojetí sci-fi filmu i literatury. Legendu, jež se zapsala do filmové historie, přivede opět na plátno Projekt 100 v těch nejvyšších detailech.

2001: Vesmírná odysea

Odysea se natáčela v Anglii, kde také Kubrick prožil svá poslední léta. Zdroj: AČFK

Až filozofické ztvárnění dle režiséra Stanleyho Kubricka popisuje věk vývoje a samotné existence člověka za působení mlčenlivého světa v kosmu. Tato mimozemská opera se záběry lidoopů, minipočítačů, satelitů a kosmické lodi, jež vznikla z kosti za pomocí tzv. match cut střihu, a to vše dotvářeno klasickým hudebním doprovodem, se vryla hluboko do povědomí lidstva.

Vizuální efekty, na rok 1968 velmi revoluční, si vysloužily Oscara.

video
play-sharp-fill

Film, k jehož odkazu se hrdě hlásí Spielberg i Lucas, si vydobyl místo v seznamu nejlepších a nejvlivnějších snímku v historii filmu. Letos Projekt 100 umožní divákům si tento dvouapůlhodinový snímek, vykreslený v každém detailu, vychutnat na velkém plátně.

Předpremiéra se koná už 26. března, kterou si budou moci užít v Univerzitním kině Scala v Brně. Den poté bude poctěna premiérou Městská knihovna v Praze. „Diváky čeká mimořádně intenzivní zážitek,” přislíbil hlavní dramaturg AČFK a pořadatel projektu 100 Jan Jílek.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Do kin připlouvá 2001: Vesmírná odysea a to v kabátu nejvyšší kvality