×
TOPZINE.cz

Steven Spielberg navazuje na Kubricka. Připravuje seriál o Napoleonovi

FOTO: Režisér Steven Spielberg
Režisér Steven Spielberg v lednu 2013. zdroj: REPROFOTO youtube.com

Příběh věhlasného vojevůdce a muže mnoha tváří Napoleona se chystá na televizní obrazovky.  Režisér oscarového Lincolna Steven Spielberg se rozhodl navázat na nedokončenou práci legendárního režiséra Stanleyho Kubricka.

Režisér Steven Spielberg v lednu 2013.
Zdroj: reprofoto youtube.com

Napoleon je pravděpodobně nejznámějším nedokončeným Kubrickovým dílem. Práce na scénáři započaly v roce 1961. Předcházely tomu však dlouhé průzkumy, shromažďování všech možných i nemožných informací o Napoleonovi či focení natáčecích lokací.

Všechna Kubrickova tvrdá práce však nikdy nebyla odměněna. Studia MGM a United Artists, která měla film původně produkovat, od projektu ustoupila. Údajně kvůli vysokým nákladům a zklamání z návštěvnosti již několika předchozích historických snímků.

Kubrick se však nedal odradit a na projektu pracoval dále. Alison Castle napsala knihu, ve které shrnuje veškeré jeho snažení, a dokonce zveřejňuje i některé jeho původní materiály.

Prozatím je otázkou, jestli se Spielberg pro Napoleona nadchne stejným způsobem jako Stanley Kubrick. Jisté však je, že prozatím většina minisérií ze Spielbergovy produkce stála za zhlédnutí.

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..