Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Trailer filmu Red Tails: George Lucas zabrousil do druhé světové

Marek Benda

Marek Benda

1. 8. 2011

OBR: Red TailsNa celém světě zuří válka. Píše se rok 1944 a v Evropě jsou na denním pořádku letecké bitvy. Pilotů ubývá. Příběh vypráví o prvních Afroameričanech, kteří nasedli do kokpitu bojovat za svou vlast. Musí se vypořádat nejen s leteckou vřavou, ale rasistickými urážkami z vlastních řad. Inspirováno pravdivým příběhem.

OBR: Red Tails

Padá hvězda, něco si přejte..., Zdroj: youtube.com

Autorem příběhu k filmu Red Tails je George Lucas, jehož společnost také zaštítila celý snímek. Lucas se přenesl zpět do reality, a tak místo světelných mečů a Síly uvidíme odvahu a statečnost letců. Ovšem stále jsme ve vzduchu, kde tak budou probíhat alespoň malé hvězdné války. V hlavních rolích se objeví Cuba Gooding Jr., který se do leteckých výšin nevydává poprvé, a Terrence Howard.

Trailer filmu začíná v nebesích adrenalinovou zkouškou života a smrti. Motory burácí, lidé řvou, křídla letadel se lámou a vzplává ničivá síla ohně. Kromě výhledu z kokpitu na širou zem na nás číhá bitva o prosazení Afroameričanů do letadel, aby také mohli hrdě bránit svůj domov.

Podívejte se na videointerview s Petrem Pýchou, podle kterého je Lucas třída

Skrz trailer prosakují všemožné emoce umocňující filmovou hudbou, kterou pro film zařizoval Čech Petr Pýcha. To však k podobnému příběhu neodmyslitelně patří, a pokud to tvůrci nepřeženou, mají se fanoušci leteckých show z druhé světové války na co těšit.

Red Tails

USA, 2012
Akční/Válečný/Drama/Dobrodružný

Režie: Anthony Hemingway
Hrají: Cuba Gooding Jr., Terrence Howard, Bryan Cranston, Daniela Ruah, Michael B. Jordan, Lee Tergesen, Aml Ameen, Ne-Yo, Andre Royo, Trisatn Wilds

Premiéra v USA: 20. ledna 2012

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Trailer filmu Red Tails: George Lucas zabrousil do druhé světové