Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Divadlo má (s)mysl. DAMU už podruhé jede do Neratova

Anna Kottová

Anna Kottová

29. 7. 2012

FOTO: Divadlo má (s)myslDivadlo má (s)mysl se koná podruhé v Neratově v Orlických horách. Mladí divadelníci ze skupiny Jiné jeviště, kterou tvoří převážně studenti pražské DAMU, v rámci projektu spolupracují s osobami s mentálním postižením.

FOTO: Divadlo má (s)mysl

Studenti sdružení Jiné jeviště pracují s osobami s mentálním postižením Zdroj: Jiné jeviště

Loni si účastníci projektu vyzkoušeli výrobu loutek v nadživotní velikosti nebo hlasová a pohybová cvičení ve velkém bílém stanu.

Čtěte také: Romeo a Julie ožili v Českém Krumlově

„Šapitó si staví studenti DAMU a po dobu pobytu v Neratově slouží jako místo setkávání studentů s klienty a také jako místo, kde zahajujeme společně workshopy a kde probíhají rozehřívací cvičení,“ řekla za projekt Divadlo má (s)mysl Kateřina Piliarik.

FOTO: Divadlo má (s)mysl

Ve velkém bílém stanu probíhají některé workshopy Zdroj: Jiné jeviště

Oproti loňskému roku se projekt rozšířil na celoroční spolupráci. Podobné akce a workshopy probíhají v Neratově už od dubna.

„Letošní projekt pojímáme ne jako jednorázovou událost, ale jako kontinuální spolupráci s kamarády z Neratova,“ říká iniciátor projektu Jan Čtvrtník, student herectví na DAMU.

FOTO: Divadlo má (s)mysl

Když se nepřipravuje divadelní představení, hraje se třeba fotbal

Dobrovolníci ze sdružení Jiné jeviště povedou workshopy a různá divadelní cvičení s klienty místního chráněného bydlení Sdružení Neratov. „Práce s postiženými ve specifických podmínkách komunity uprostřed Orlických hor je pro nás jasnou výzvou,“ uvedl již dříve Čtvrtníček.

Projekt odstartuje 29. července a vše vyvrcholí společným divadelním představením, které mohou diváci zhlédnout na Neratovských poutních slavnostech o víkendu 11. a 12. srpna. Slavnosti přilákají každoročně na 1 500 poutníků z celé republiky.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Divadlo má (s)mysl. DAMU už podruhé jede do Neratova