Menu
TOPZINE.cz
Divadelní hry, představení - novinky a recenze

Divadlo Karlín plánuje na další sezónu oblíbené muzikály a nově i činohru

Redakce

Redakce

23. 7. 2011

FOTO: CarmenPražské Hudební divadlo Karlín plánuje uvést v první části sezóny  2011/2012 hned dvě novinky – muzikálovou komedii Vražda za oponou a činohru Včera tě zabiju.  Topzine nabízí přehled všech představení, která se budou od září do prosince uvádět na karlínském jevišti, a je jasné, že diváci se mají na co těšit.

FOTO:Hdk

Většinu večerů v roce zaplněné hlediště Hdk, které si užívá letní prázdniny se zbytkem divadel a studentů zdroj:hdk.cz

Hudební divadlo Karlín bude mít v poprázdninové sezóně opět co nabídnout. Mimo novinky samozřejmě dále  uvádí již zaběhnutá a lákavá představení, která by si fanoušci jak muzikálů, tak činohry jistě neměli nechat ujít.

Jesus Christ Superstar

Světově známé představení o Ježíšovi z Nazaretu a o zrádném Jidášovi, který udá Ježíše za 30 stříbrných, se v Karlínském divadle hraje od listopadu 2010 v novém nastudování a u diváků probouzí tato rocková opera neutuchající nadšení. V roli Ježíše má od nové sezóny vystupovat pouze Kamil Střihavka, takže bude mít publikum možnost vždy vidět českého legendárního představitele Spasitele. V roli Máří Magdaleny se střídá Bára Basiková a Dasha, která za tuto roli dokonce obdržela Cenu Thálie za rok 2010. V dalších rolích se představí Václav Noid Bárta, Jan Toužimský, Ondřej Brzobohatý, Jiří Korn nebo Peter Strenáčik, kterého zná mnoho lidí jako jednoho ze zpěváků originální hudební skupiny Mako Mako.

FOTO: Jesus Christ Superstar

Od nové sezóny bude v roli Ježíše pouze Kamil Střihavka zdroj: hdk.cz

Jesus Christ Superstar bude Hudebním divadlem Karlín uváděn od konce září a v jednotlivých blocích bude uváděn napříč celou sezónou 2011/2012, takže budou mít diváci jistě možnost toto nesmrtelné představení ještě zhlédnout. Recenzi k tomuto představení si můžete také přečíst na stránkách Topzine.cz.

Vražda za oponou

Hudební divadlo Karlín si  tradičně na začátek nové sezóny připravilo také muzikálovou novinku. Tentokrát se bude jednat o hudební komedii Curtains – Vražda za oponou. Obsazení rolí slibuje zajímavý zážitek a spolu s originální hudbou a komediálním příběhem se bude jednat o představení, které ve dnech neustálého stresu každodenního života jistě potěší. V hlavních rolích se představí Ondřej Brzobohatý, Zuzana Norisová nebo Dasha.

Nebudou chybět ani takové herecké hvězdy jako je Ivana Chýlková nebo Jaromír Dulava. Ve Vraždě za oponou se divákům v další karlínské roli ukáže také již zmíněný Peter Strenáčik a po jeho boku se představí mnozí další zpěváci a herci, z nichž stojí za zmínku například Lumír Olšovský, Petr Vondráček, Bronislav Kotiš, Vlastimil Zavřel a Milan Šteindler, Hana Křízková, Monika Absolonová nebo Jana Zenáhlíková, která dokázala z miniaturní role ve starším karlínském muzikálu Carmen vytvořit nezapomenutelný zážitek.

Foto: Vražda za oponou

Tvůrci nového muzikálu Vražda za oponou

Premiéra Vraždy za oponou je plánována na 22. a 23. září. Před uvedenými dny je také možnost vidět ještě několik generálních zkoušek. Toto představení je prozatím plánováno v několika blocích v září a v listopadu.

Carmen

Již zmíněná Carmen je jistě velmi dobře známý muzikál s Lucií Bílou v hlavní roli, který měl premiéru v říjnu v roce 2008. Představení bude uváděno v jednom krátkém bloku na přelomu října a listopadu. V roli Carmen nebude Lucie Bílá nikým alternována. Spolu s ní mohou diváci v tomto představení vidět na jevišti Roberta Jíchu, Petera Strenáčika, Dashu, Hanku Křízkovou, Athinu Langoskou, Jiřího Korna, Tomáš Trapla nebo známou operetní zpěvačku a držitelku Ceny Thálie Pavlu Břinkovou.

FOTO: Carmen

Lucie Bílá, Peter Strenáčik a Noid Bárta - tedy Carmen, José a García - před cirkusových kolem osudu

Carmen je skutečná muzikálová show s výbornými výkony hlavních představitelů a bezpochyby by neměla uniknout fanouškovi muzikálů, Lucie Bílé nebo kombinace obojího.

Včera tě zabiju

Hudební divadlo Karlín hraje muzikálová představení tradičně od středy do neděle, a tím pádem zůstávají pondělky a úterky nevyužité a volné. Tento rok se situace změní a v těchto dvou dnech se od sedmého listopadu bude uvádět v Karlíně činohra Včera tě zabiju.

Komedie o možnosti cestování v čase a o nezastavitelnosti událostí, na jejichž zastavení je někdy i včera pozdě. V jednotlivých rolích se představí plejáda známých herců v čele s Václavem Vydrou, Markem Vašutem, Filipem Blažkem nebo Miroslavem Vladykou. V ženských rolích se představí Nela Boudová, Veronika Freimanová nebo Mirka Pleštilová.

Noc na Karlštejně, Producenti, Polská krev

Mezi výše zmíněnými bloky jednotlivých představení se sem tam také objeví stálice karlínského jeviště, jako jsou blázniví, ale přistoupíte-li na jejich hru, tak neskonale zábavní Producenti, nesmrtelná a nikdy nekončící Noc na Karlštejně, jež vychází z oblíbeného filmu, a zmodernizované provedení slavné operety Polská krev.

Začněte plánovat vlastní divadelní sezónu

Z výše uvedených představení si diváci bezpochyby vyberou, jelikož rozsah Hudebního divadla Karlín je poměrně široký. Lístků je zatím dostatek, ale některá představení jsou uváděna skutečně ve velmi skromném počtu, a tak by jistě neškodilo začít plánovat vaší vlastní divadelní sezónu 2011/2012 s předstihem.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Divadlo Karlín plánuje na další sezónu oblíbené muzikály a nově i činohru