Menu
TOPZINE.cz
Divadelní hry, představení - novinky a recenze

Vánoční zázrak objevil Divadlo Broadway. V hlavní roli Janek Ledecký

FOTO: Vánoční zázrakSpeciální vánoční muzikál se poprvé divákům představí poslední listopadový den. Emocionální příběh plný populárních písniček Janka Ledeckého navodí atmosféru blížících se svátků, které jsou pro mnohé zázrakem.

FOTO: Vánoční zázrak2

Píseň A od těch časů patří k těm nejkouzelnějším Zdroj: Martin J. Polák

Janek Ledecký se po delší odmlce opět vrací na muzikálovou scénu. Tentokrát sází na téma Vánoc a do Divadla Broadway přinese Vánoční zázrak. Divadelní příběh doplněný vánočními písničkami zkušeného zpěváka a skladatele slibuje romantickou podívanou.

Muzikál plný písní Jana Ledeckého

Ledecký přichází s příběhem pro celou rodinu a znovu objevuje tajemnou a magickou sílu Vánoc a jejich typických tradic a zvyků. To vše doplněno o Ledeckého vánoční písničky, které se během posledních let staly nedílnou součástí vánoční atmosféry.

Čtěte také: Rokokem zazní semaforské hity

Ledecký vsadil na spolupráci s libretistou Janem Potměšilem. „Práce na libretu byla velmi intenzivní a myslím si, že nastalo neuvěřitelné kreativní propojení, které navíc bylo spojeno s Jankovou zkušeností, kterou má ze svých předešlých muzikálů. Proto si přeji, aby tento muzikál diváky bavil, dojímal, nechal snít a hlavně, aby nepřestali věřit na zázraky,“ říká Potměšil.

FOTO: Vánoční zázrak3

Když Vánoce, tak se vším všudy, i s velkými dárky

Tvůrci nového počinu představili na předpremiérové konferenci novinářům zkoušku pod režijní taktovkou Radka Balaše. Protože v tu dobu byly přípravy Vánočního zázraku na spadnutí, nesla se tiskovka v pracovním duchu. Přítomné uvítal čertovsky oblečený herec Juraj Bernáth, který sršel vtipem.

Ani za čtyřicet let totalitního režimu se nepodařilo zlikvidovat tradiční typicky české pojetí Vánoc, založené na křesťanských tradicích a specifice lokality malé země ve středu Evropy. A že se soudruzi s dědou Mrázem snažili, seč to šlo.

​Přichází druhá porevoluční generace a sociologové s překvapením konstatují, že to, co se nepovedlo komunistické propagandě ve druhé polovině minulého století, se efektivně daří globálnímu tržnímu mechanismu. A dětí, pro které se stává symbolem Vánoc Santa Klaus, přibývá každým rokem. Ať už je to touhou po „importovaném“ zboží, nebo prostě proto, že Santa má mimořádně promyšlenou a atraktivní marketingovou strategii.

Už teď můžeme říci, že jednou z nejhezčích a nejkouzelnějších scén bude píseň A od těch časů, kterou novinářům zazpívala Elin Špidlová a Petr Kostka. Živější atmosféru pak navodila písnička Santa Superstar, kterou zpívá hned několik účinkujících najednou.

Vánoční zázrak

Divadlo Broadway

Režie: Petr Balaš

Hrají: Linda Rybová/Elin Špidlová, Filip Blažek/Martin Trnavský, Karel Dobrý/Marek Vašut, Petr Kostka/Petr Štěpánek, Naďa Konvalinková/Luba Skořepová/Jana Švandová, Martin Dejdar/Aleš Háma/Juraj Bernáth a další

Premiéra: středa 30. listopadu 2011

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Vánoční zázrak objevil Divadlo Broadway. V hlavní roli Janek Ledecký