Menu
TOPZINE.cz
Apetit

DiCaprio a Scorsese přichází na Wall Street. Připojí se i hvězda The Artist

Nový projekt osvědčeného tandemu oscarového režiséra a jeho oblíbeného herce je na spadnutí. Marty a Leo tentokrát představí osudy jednoho zhýralého newyorského makléře. A k tomu se přidá Jean Dujardin.

FOTO: Shutter Island DiCaprio

The Wolf of Wall Street bude již pátým společným filmem DiCapria a Scorseseho. Zdroj: distributor filmu

Autobiografická kniha The Wolf of Wall Street burzovního makléře Jordana Belforta se svého času stala v USA bestsellerem, a tak není divu, že producenti brzy projevili zájem o její zfilmování. Putování slibného projektu napříč hollywodskými studii a režiséry se nakonec zastavilo u Martina Scorseseho.

Přečtěte si recenzi posledního filmu Martina Scorseseho, Hugo a jeho velký objev

Ten se po rodinné podívané Hugo a jeho velký objev vrací k dramatičtějším kusům a své oblíbené tematice zločinu a peněz. Belfort, kterého ztvární Leonardo DiCaprio, v 80. a 90. letech patřil k nejbohatším newyorským byznysmenům, z vrcholu ho ovšem smetl hýřivý život, drogová závislost a finanční machinace. Každého lapku totiž nakonec stihne trest…

Film se začne natáčet v srpnu v New Yorku podle scénáře Terrence Wintera, který je podepsán pod Scorseseho seriálem Impérium – Mafie v Atlantic City. V dalších rolích se objeví překvapivě komik Jonah Hill, nově francouzská hvězda němého The Artist Jean Dujardin a Kyle Chandler ze seriálu Předčasné vydání, který ztvární federálního agenta jdoucího po Belfortovi.

Scorsese a DiCaprio patří k nejvytíženějším umělcům v Hollywoodu, přesto si opět našli čas na společnou práci. DiCaprio se vrací do rukou svého režiséra takřka přímo z placu Quentina Tarantina, Scorsese se zase pro natočení této pomyslné odpovědi na slavný Stoneův Wall Street opět vzdal svého vysněného projektu Silence o jezuitských misionářích.

The Wolf of Wall Street

Krimi / Drama
USA, 2013

Režie: Martin Scorsese
Hrají: Leonardo DiCaprio, Jonah Hill, Kyle Chandler, Jean Dujardin

Premiéra: rok 2013

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

DiCaprio a Scorsese přichází na Wall Street. Připojí se i hvězda The Artist