Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Dětská knižní klasika Obr Dobr se dočká zfilmování. Režírovat bude Spielberg

Vendula Kadlecová

Vendula Kadlecová

16. 7. 2014

Po dvouleté režisérské odmlce se Steven Spielberg rozhodl vrátit na filmová plátna s adaptací oblíbené dětské knížky. Bude Obr Dobr obřím úspěchem nebo se dočká jen miniaturního uznání?

Obr Dobr, v zahraničí známý jako The BFG (Big Friendly Giant), pochází z pera britského spisovatele Roalda Dahla, který má na svědomí mimo jiné i slavného Karlíka a továrnu na čokoládu. Kniha vyšla v roce 1982 a o sedm let později byl na její námět vytvořen stejnojmenný animovaný film.

Příběh vypráví o malé Sophii, která jednou v noci zahlédne Obra Dobra, jak lidem fouká do oken hezké sny. Jak brzy Sophie zjistí, je jediný svého druhu, protože ostatní obři se v noci probouzejí jen proto, aby mohli požírat lidi. Společně s Obrem Dobrem se tomu rozhodnou učinit přítrž a rozbíhají velkou útočnou akci, která mimo jiné zahrnuje hlavně vrtulník a pomoc britské královny.

Vzhledem k předloze pomatenějšího rázu a jménům obrů jako je Kostikřup a Děckožvyk by se dalo předpokládat, že se filmové adaptace zhostí spíše někdo jako Tim Burton, ale Spielberg měl o zfilmování této dětské klasiky skutečně velký zájem. „Obr Dobr okouzloval rodiny po více než tři desetiletí. Jsme poctěni, že nám Roald Dahl svěřil takový poklad,“ nechal se slyšet Spielberg. Na pomoc si dokonce přivedl scenáristku Melissu Mathison, která společně s ním stála za tehdejším úspěchem E. T. Mimozemšťana v roce 1982.

Pokud se ale těšíte do kina, budete si muset ještě počkat, premiéra Obra Dobra byla totiž oznámena až na rok 2016.

 

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Dětská knižní klasika Obr Dobr se dočká zfilmování. Režírovat bude Spielberg