Menu
TOPZINE.cz
Chyby ve filmech

Karlík a továrna na čokoládu: Ochutnejte chyby s příchutí čokolády

Nikola Němcová

Nikola Němcová

2. 6. 2011

Když se dá dohromady duo Tim Burton a Johnny Depp, vznikne vždy něco neuvěřitelného. Jestli někomu připadají filmy této dvojice šílené, ať si představí scénář, kde by pana Wonku hrál Marylin Manson, který o tuto roli velice usiloval.

FOTO: Karlík a Továrna na čokoládu

Johnny Depp je mistrem převleků, Zdroj: distributor filmu

Tim Burton přenesl na plátno jeden z klasických příběhů z pera Roalda Dahla, který vypráví příběh chudého chlapce Karlíka (Freddie Highmore), jenž žije se svojí rodinou kousek od továrny na čokoládu, kterou vlastní podivín Willy Wonka (Johnny Depp). Ten se rozhodne, že pěti dětem umožní prohlídku celé továrny a jeden z nich se dokonce stane dědicem tohoto podniku. Bude Karlík tím šťastlivcem?

Johnnyho Deppa můžete vidět nyní v kinech jako svérázného Jacka Sparrowa v Pirátech z Karibiku: Na vlnách podivna.

Filmové chyby

1. Na začátku filmu, když jedou čokolády na páse, Willy Wonka dává zlaté kupony na spodní stranu čokolád. Když je ale pak všech pět dětí rozdělává, kupony vždy naleznou na straně vrchní, tedy na čtverečcích.

2. Když Mike Telekuk rozdupává v čokoládovém sále čokoládovou dýni, tak ji rozbije jen na pár velkých kousků. Ale v dalším záběru je za ním vidět dýně rozmašírovaná úplně na cimpr campr.

3. Během scény v čokoládovém pokoji má Fialčina matka po celém obličeji a zubech rozpatlané červené lepkavé sladkosti. O chvilku později už je její obličej čistý.

4. Během celého filmu najdete několik scén, kde můžeme v odrazu něčích brýlích vidět členy štábu. Nejvíce je to zřejmé při scéně v televizní místnosti.

5. Když se Fialka nafukuje do borůvky, uvidíte za ní stát dva Umpalumpy. V dalším záběru tam už nestojí.

6. Na začátku filmu, když jde Karlík v chaloupce nahoru do svého pokoje, pozoruje dírou ve střeše oblohu. V noci potom sněží, tak jak to, že mu tam nenasněžilo?

7. Když malý Willi Wonka chodí na Halloween na koledu, má s sebou tmavý pytlík na sladkosti. Jakmile přijde domů a jeho otec sladkosti přesouvá do misky, vysypává je z dýně.

FOTO: Karlík a Továrna na čokoládu - čokoládová koupel

Jeden ze způsobů, jak se zbavit otravných dětí

8. Když se výprava nachází u kouzelných žvýkaček, Willy Wonka říká, že jde o kompletní oběd o třech chodech. Když ale pak čte z kartiček, říká, že pozřením žvýkačky budete po snídani, obědě a večeři. Takže jde o tři chody, nebo tři hlavní jídla?

9. Na začátku filmu můžete vidět, jak do ulic vyráží pět náklaďáků plných čokolády. V dalším záběru si můžete všimnout, že se náklaďáky rozmnožily a je jich daleko víc. Tvůrci filmu se zkrátka tváří, jako by neuměli do pěti počítat.

Karlík a továrna na čokoládu (Charlie and The chocolate factory)

Fantasy / Komedie / Rodinný
USA / Velká Británie, 2005, 106 minut

Režie: Tim Burton
Hrají: Johnny Depp, Freddie Highmore, Helena Bonham Carter, James Fox, David Kelly, Christopher Lee, Deep Roy, Jordan Fry, Missi Pyle, Noah Taylor, Danny Elfman

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Karlík a továrna na čokoládu: Ochutnejte chyby s příchutí čokolády