Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Dana Yousifová z Loycy: S basketem utrum, hudba mě začala vtahovat do sebe

Martin Peška

Martin Peška

18. 9. 2009

V pateční odpoledne 18. září odpovídala online čtenářům Topzine.cz zpěvačka Dana Yousifová, frontmanka pražské rockové kapely Loyca. Dana se rozpovídala o původu názvu skupiny i o svém dětství a bývalé sportovní aktivitě. Společně se svými kolegy Petrem Lisacem (baskytara), Honzou Podzimkem (bicí) a Dandy Fruttym (kytara) vystoupí 10. října na oslavě nultých narozenin našeho portálu v Abatonu v Praze.

Dana Yousifová se čtenářům Topzine.cz vyzpovídala ze svého dětství, kdy hrála basketball. Po zranění s ním však přestala a možná i díky tomu se stala jejím největším koníčkem hudba. „Po zranění byl s basketem utrum a hudba mě zase začala vtahovat do sebe, a to je dobře,“ zhodnotila zpěvačka.

Během hodinového rozhovoru Dana nestihla zodpovědět všechny položené dotazy, ale došlo například na srovnání české a slovenské hudební scény. V České republice se podle Dany dává mladým kapelám oproti situaci v sousedním Slovensku méně prostoru, ačkoliv zde existuje mnoho hudebních soutěží.

Celý online rozhovor s Danou Yousifovou si můžete přečíst zde.

„Začalo fungovat dost soutěží, které se je snaží podpořit, za což si zaslouží respekt. Ale hlavním problémem jsou česká media, která omílají stále dokola interprety, kteří jsou v některých případech už hodně za zenitem,“ odpověděla v online rozhovoru vůdčí osobnost Loycy. Dle jejích zkušeností mají slovenští hudebníci pohybující se na klubové scéně větší šanci prosazovat se i v mainstreamu, což je podle Dany oživující.

Podrobnější informace o oslavě nultých narozenin Topzine.cz, kde můžete vidět skupinu Loyca a dalších 12 kytarových projektů, naleznete na www.topzine.cz/festival.

Příštím hostem bude mladá nadějná kapela Fake Tapes, která si během dvou let společného působení stihla získat přirovnání své tvorby s hudbou britských Placebo. Odpovědí se čtenáři mohou dočkat mezi 17. a 18. hodinou už v pondělí 21. září.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Dana Yousifová z Loycy: S basketem utrum, hudba mě začala vtahovat do sebe