Menu
TOPZINE.cz
Divadelní festivaly v ČR 2023

Festival 13+ nabízí mimopražské inscenace. Pro studenty a levně

Redakce

Redakce

20. 11. 2011

Divadlo v Dlouhé pořádá třetí ročník Festivalu 13+. Od středy 23. do neděle 27. listopadu nabídne sedm divadelních představení z různých krajů republiky. Vítáni jsou zejména mladí diváci.

Foto: Romeo a Julie

Romeo je celkem fešák Zdroj: bezruci.cz

Divadlo prezentuje festival jako Nesoutěžní divadelní přehlídku nejen pro teenagery. Je pravda, že dotáhnout puberťáka do divadla se dnes jeví jako nadlidský výkon. Někteří studenti by naopak chodili rádi, ale finanční možnosti jim to nedovolí.

Podívejte se: Tři sestry pro fanoušky ruského dramatu

V tom je festival více než vstřícný, protože studentské vstupné na jednotlivá představení je jen 100 korun. To už jde, ne?

Kdo na se na festivalu představí

Ač se festival nezadržitelně blíží, stále jsou na pokladně volné vstupenky. TOPZINE.CZ pro vás vybral ochutnávku těch nejlepších kousků.

Romeo a Julie ze Stodolní

Mezi největší lákadla určitě patří inscenace Romeo a Julie ve ztvárnění Divadla Petra Bezruče z Ostravy. Nečekejte nic, co už tu bylo.

Režisérka Anna Petrželková pojala klasické shakespearovské drama po svém a zasadila ho do současné doby. „Dnešní Romeové a dnešní Julie žijí v barech ve Stodolní ulici, kouří marjánku a odmítají svět svých rodičů,“ píše v popisu inscenace divadlo.

Zárověň se však nemusíme bát – láska ostravské dvojice bude stejně silná, jako to bylo u milenců staré Anglie.

Foto: Pražské legendy

Pražské legendy spojí pohyb, voiceband a loutky Zdroj: geisslers.cz

Chvíli ještě zůstaneme na východě republiky, protože pozvání na festival přijalo i Buranteatr z Brna, které se představí s inscenací Misantrop.

Klasickou komedii z pera mistra Moliéra pojalo taktéž v duchu dnešní doby. Na nešvary společnosti, které ukazoval Moliére už v 17. století, narazíme i dnes na každém kroku. Hra o lásce, žárlivosti a přetvářce dodnes pobaví a hodit se bude i do čtenářského deníku k maturitě.

Čtěte také: Furiantská zábava podle Stroupežnického

Autorský počin Jiřího Jelínka Kdo chce zabít Beatles? předvedou herci olomouckého Divadla Tramtárie. Těšit se můžete na komediální roadmovie, která je především o vztazích. Tři mladí lidé (dva chlapci a jedna dívka) si založí kapelu.

Vše jim vychází do doby, než se mezi ně začne plést láska (tak jako do Beatles Yoko Ono). Povede se jim soukromý život hodit za hlavu a spokojeně dojet na svůj největší koncert do Anglie?

Foto: Vlna

Loutky ujíždí na Vlně Zdroj: Tate Iyumni

Festival nabízí nejen klasické hry s živými herci. Pozvání přijalo i Geisslers Company z Kuksu, které představí hudebně-loutkovou inscenaci Pražské legendy, originální umělecký počin, který je vystavěn na vyprávění tří staropražských legend.

Loutky nejen pro děti

Druhý loutkářský soubor Tate Iyumni z Prahy uvede představení Vlna, které vás alespoň na chvíli přenese do léta na prosluněnou pláž.

Back to Bullerbyn od profesionálních loutkářů Športniki a Lutkovno gledališče Maribor je třetí loutkové představení, které se na festivalu představí. Podtitul hry První českoslovinská loutková soap opera slibuje zajímavou podívanou.

Festival 13+

Divadlo v Dlouhé

Program festivalu:

středa 23. 11. Pražské legendy (10:00)
středa 23. 11. Romeo a Julie (19:00)
čtvrtek 24. 11. Misantrop (19:00)
pátek 25. 11. Back to Bullerbyn (18:00)
pátek 25. 11. Vlna (20:00)
pátek 25. 11. Koncert Jelení loje (21:00)
sobota 26. 11. Kdo chce zabít Beatles (18:00)
neděle 27. 11. Soudné sestry (17:00)

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Festival 13+ nabízí mimopražské inscenace. Pro studenty a levně