Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Čtenáři TOPZINE.cz vybrali 5 nejlepších filmových postav. Bodoval i upír

Kristýna Motlová

Kristýna Motlová

19. 11. 2012

Filmová historie je protkána zajímavými charaktery. Některé obdivujeme, jiní nás zase umí pobavit. Které postavy patří mezi ty vůbec nejoblíbenější? Tentokrát jsme nechali rozhodnutí na vás, čtenářích.

FOTO: Heath Ledger ve filmu Temný rytíř

Joker i jeho protivník Batman v anketě ostrouhali. Zdroj: Warner Bros.

Harry Potter, Batman, James Bond, Frodo Pytlík, Joker, John McClane, Neo, Vito Corleone a další. Tato jména mají společné dvě věci. Zaprvé patří mezi legendární filmové hrdiny. Zadruhé si ve volbě nejoblíbenější filmové postavy podle čtenářů filmové rubriky na TOPZINE.cz ani neškrtli.

Opačný osud, alespoň co se hlasů našich čtenářů týče, potkal Siriuse Blacka, Gaylorda Jebala, Hannibala, Dextera a Ptakopyska Perryho. Tato podivná pětice složená ze zabijáků, čaroděje, smolaře a, ehm, ptakopyska se podle vašich hlasů umístila na pátém až desátém místě. Kdo dosáhl ještě výš?

5. Upír Edward

Početní odpůrci Twilight ságy, zde je prostor pro váš opovržlivý úšklebek. Ale čísla mluví jasně. Upír Edward Cullen v podání Roberta Pattinsona je prostě oblíbený. Otázkou však je, zda si to nemyslí jen osoby ženského pohlaví v pubertálním věku, ale i někdo jiný.

Edward se svou milou Bellou. Zdroj: Bontonfilm

Ale neupírejme Edwardovi jeho kvality. Mezi upíry je to i díky svému vegetariánství (velmi ušlechtilé) fešák, navíc je silný, obratný a má rychlé auto. Pyšní se také speciální schopností – dovede číst myšlenky. Bella Swan (Kristen Stewart) si nakonec vybrala právě jeho v konkurenci Jacoba nahoře bez Blacka (Taylor Lautner), a to už je co říct!

4. Indiana Jones

Klobouk a bič, to jsou poznávací znamení archeologa a dobrodruha Henryho Jonese Jr., který si inspirován svým psem začal říkat Indiana. Má sice strach z hadů, ale jinak je ztělesněním odvážnosti, inteligence a šarmu. Minimálně třetí jmenovaná vlastnost je zásluhou Harrisona Forda, který si Indyho ve všech Spielbergových filmech zahrál.

Indianu Jonesovi se podařilo navzdory slabšímu poslednímu dílu po léta udržet filmovou kvalitu a styl. To se ale může změnit za dva roky, neboť pro rok 2014 se spekuluje o možné premiéře pátého dílu. Pro Forda by to byla rozhodně výzva, neboť letos oslavil své sedmdesátiny.

3. Jack Sparrow

Mistr podivných výrazů a pohybů v podání Johnnyho Deppa diváky především baví. Jako pravý pirát moc ušlechtilých vlastností nemá  – je nevěrný, sobecký, podvádí a má slabost pro rum. Na druhou stranu mu nechybí důvtip, umí to s mečem a záleží mu na jeho majetku, byť ho moc nemá. Navíc je to kapitán.

[youtube_660]WRii3hb53_I[/youtube_660]

S Jackem Sparrowem už se v kinech potkáváme téměř deset let a vše nasvědčuje tomu, že jeho pirátské dobrodružství jen tak neskončí. Bohudík, bohužel? To bude záležet hlavně na tom, zda série bude pokračovat v duchu posledních dvou dílů nebo se jí chopí piráty netknutý režisér a pořádně jí provětrá plachty. V roce 2014 bude jasno.

2. Darth Vader

Bývalý rytíř Anakin Skywalker není poté, co se přidal na temnou stranu Síly, zrovna kamarádem do deště. Je ale pravda, že na stranu zla ho přivedly především špatné okolnosti a manipulace Dartha Sidiouse.

Darth Vader se stal symbolem Hvězdných válek. Fanoušci si na karneval oblékají jeho masku, Youtube je plné parodických videí a často se na něj odkazuje v dalších filmech, jako tomu bylo například u druhého dílu Toy Story. Navíc lepšího tátu aby pohledal.

Malé IQ, velké srdce – to je Forrest Gump. Zdroj: Paramount Pictures

1. Forrest Gump

Kdo jiný by se mohl těšit takové oblibě jako prosťáček, který se navzdory své nízké inteligenci dočká pohádkového života se spoustou záviděníhodných zážitků? Každý z nás by chtěl být aspoň na chvíli Forrestem Gumpem a dočkat se svého vlastního happy endu.

Forrest je přívětivý, za každé situace milý a přes nízké IQ i chytrý. Jeho hlášky se staly legendárními. Co by ale byl bez obličeje Toma Hankse, který ho tak nezapomenutelně ztvárnil a bezesporu se zasloužil o jeho úspěch? To se můžeme pouze domnívat, neboť život je jako bonboniéra – nikdy nevíš, co ochutnáš…

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Čtenáři TOPZINE.cz vybrali 5 nejlepších filmových postav. Bodoval i upír