Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Co ty jsi za číslo? na DVD: Anna Faris už nechce jen nezávazný sex

V nové komedii se Anna Faris vydává hledat toho pravého mezi jejími bývalými. Bohužel bez doprovodu humoru a se zastávkami plnými klišé.

FOTO: Whats-Your-Number-Anna-Faris-Chris-Evans

Co jsme to proboha natočili? Zdroj: distributor filmu

Film

Ally (Anna Faris) žije poněkud nezávazným vztahovým životem až do chvíle, kdy si přečte článek, že jedna žena má průměrně za život 10,5 sexuálních partnerů. Sama však u sebe se zděšením napočítá 19 milenců, což ji vyprovokuje k předsevzetí, že dvacátý už bude ten jediný na celý život.

Mark Mylod je britský televizní režisér, který ve filmu debutoval komedií Ali G in da House se Sachou Baron Cohenem. Jeho prvním americkým snímkem pak byla Zmražená pojistka s Robinem Williamsem.

Po bouřlivém loučení se sestřinou (Ari Graynor) svobodou však dvacátou příčku získává oplzlý šéf, a tak Ally nezbývá nic jiného než hledat toho pravého mezi devatenácti předešlými. Jenže nemá ponětí, co se s nimi stalo a kde je má hledat. Ještěže může využít kontaktů svého sukničkářského souseda, bývalého policisty a muzikanta Colina (Chris Evans)…

Už ze samotného námětu komedie režiséra Marka Myloda Co ty jsi za číslo? jsou slyšet ozvěny stokrát viděných romantických komedií. V novince ovšem tvůrci na humor zapomněli a romantika se koná ve stylu laciných rakouských televizních filmů.

Ač jsou hlavní hrdinové Ally a Colin toho času vlastně bez zaměstnání, pohybují se v časopisově vyfešákovaných dekoracích s módními doplňky a oblečením, navíc jejich myšlení je na hony vzdáleno realitě (nebo skutečně řídíte milostný život nějakými kvótami?). Smích pak mají vzbuzovat trapné dvojsmysly na pubertální úrovni.

Postavě Ally moc sympatií nepřidala ani její představitelka, protivně afektovaná Anna Faris. Aspoň, že Colin Chrise Evanse působí v mezích jako sympaťák. Až téměř zamrzí účast nejen televizních hvězd Martina Watsona Freemana a Joela McHalea z Community, kteří v několikaminutových rolích Allyiných zářezů filmu trn z paty nevytrhnou.

Martin Freeman právě natáčí svou zatím nejslavnější roli – hobita Bilba Pytlíka. Podívejte se na novou fotografii z place!

Snímek je vskutku plytkou podívanou, uvedené symptomy však bohužel vykazuje drtivá většina současných romantických komedií. Sledováním jakékoli inteligentní klasiky od Nory Ephron či Richarda Curtise neztratíte čas, což se o Co ty jsi za číslo? rozhodně říct nedá.

FOTO: Whats Your Number

Přebere Ally Sherlockovi Watsona? Zdroj: distibutor filmu

DVD

Stejně prázdný jako film je i samotný disk. Kromě snímku a vydatné jazykové podpory na něm nenajdete nic navíc. Poněkud paradoxní je, že český dabing režiséra Martina Veldy se v tomto případě povedl. Škoda, že stejné štěstí neměl nějaký kvalitnější film.

Co ty jsi za číslo? (What’s Your Number?)

Komedie / Romatický
USA, 2011, 102 min

Režie: Mark Mylod
Hrají: Anna Faris, Chris Evans, Ari Graynor, Blythe Danner, Ed Begley Jr., Oliver Jackson-Cohen, Joel McHale, Chris Pratt, Denise Vasi, Zachary Quinto, Dave Annable, Martin Freeman, Andy Samberg, Anthony Mackie, Matthew Bomer, Ivana Milicevic, Heather Burns, Thomas Lennon

Zvuk: český, anglický, maďarský, turecký
Titulky: české, anglické, arabské, řecké, hebrejské, maďarské, islandské, portugalské, rumunské, srbské, turecké
Bonusy:

Hodnocení filmu: 1*
Hodnocení DVD: 1*

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Co ty jsi za číslo? na DVD: Anna Faris už nechce jen nezávazný sex