Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Co si vzít na svatbu? Stylové tipy pro nevěsty, družičky i hosty

Redakce

Redakce

10. 8. 2011

Svatba je jednou z nejkrásnějších událostí v životě většiny žen. Vybrat správné svatební šaty je proto zásadní. Pokud vás den D čeká ještě letos, nebo se chcete jen pokochat těmi nejkrásnějšími, inspirujte se!

FOTO: Svatební šaty Vera Wang

Bílé, champagne nebo lila?, Zdroj: verawang.com

Svatební šaty by měly být vybírány opravdu důkladně. Ve svatebních salónech si nechte poradit od odbornice, která vám vybere šaty přímo pro vaši postavu.

Není na škodu vzít s sebou dobrou kamarádku, která s vámi absolvuje tento výběrový a zkoušecí maratón a bude také schopná váš model případně zkritizovat. Žádná z nás totiž určitě netouží být od ní naoko vychválená a ve svatební den sklízet posměch.

Vybrali jsme pro vás nejkrásnější místa pro svatbu!

Velmi důležité je sladit styl šatů s oblekem ženicha a také výzdobou nebo svatební dortem. Nejen obřad, ale celý svatební den uchvátí všechny hosty, máte-li vše do detailu doladěné.

Jaké svatební šaty vybrat?

Toužíte po princeznovských šatech s dlouhou vlečkou? Jste spíše pro šaty antické bohyně nebo zdobené štrasem či perlami? Klasické bílé šaty, odstín champagne i meruňkovou nebo šedou barvu má ve své kolekci návrhářka Vera Wang.

FOTO: Svatební šaty Vera Wang

Po svatebních šatech Very Wang touží každá nevěsta, Zdroj: verawang.com

Poslední roky jsou také čím dál více oblíbené barevné nebo kratší šaty. Návrhář Oscar de la Renta představil dokonce netradiční černé svatební šaty s velmi výrazným zdobením.

Bílá barva ovšem stále vede. A dávno již neplatí, že je nudná a neoriginální. Například bohatá tylová sukně a jemně zdobený korzet jsou trefou do černého.

FOTO: Svatební šaty Vera Wang

Nechte si ušít podobný skvost, Zdroj: verawang.com

V těsném závěsu za bílou je barva champagne, která přechází až do zlatavých odstínů. Sluší spíše tmavovláskám, ale není to pravidlem. Blondýnky s výraznějším nalíčením budou v této barvě stejně dokonalé.

Stylová družička

Nevěsta by měla být na vlastní svatbě nejkrásnější ze všech, proto pokud se chystáte svědčit, být družičkou nebo jste jedním z hostů, zapomeňte na bílé šaty a nesnažte se být za každou cenu středem pozornosti. Sklidíte spíše kritiku a můžete celý obřad zkazit. Respektujte tedy právo nevěsty i případné doporučení, co si obléct.

Budoucí novomanželé by vám sami měli poradit, jakou barvu zvolit. Velmi dobře vypadá, má-li kytice nevěsty podobné odstíny jako šaty a doplňky svědků. Důležitý je také výběr spodního prádla. Nikde by vám neměla být vidět ramínka od podprsenky, vykukující krajka od košíčků nebo dokonce zapínání.

FOTO: Šaty na svatbu

Slaďte se s kyticí nevěsty, Zdroj: betseyjohnson.com

Pokud jste si vybrala šaty s větším výstřihem na zádech nebo korzet, sáhněte po samodržicí podprsence, která je vyrobena ze speciálního gelu, jenž přilne na tělo a po zahřátí nikdo nepozná rozdíl od skutečné podprsenky. Navíc je vhodná pro košíčky velikosti A až D. Bojíte se, že tenhle typ podprsenky neudrží to, co má? Pak jsou tu na výběr podprsenky s odepínacími nebo průhlednými ramínky.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Co si vzít na svatbu? Stylové tipy pro nevěsty, družičky i hosty