Menu
TOPZINE.cz
Cestování

TOP místa pro nejkrásnější svatbu. Vybrali jsme pro vás!

Linda Svobodová

Linda Svobodová

12. 3. 2011

Svatba je pro zamilované páry jedním z nejkrásnějších dní v životě. A proto je důležitá volba správného místa pro výměnu svatebních slibů. Na výběr jsou hory, zámky či pláže, které udělají tento den skutečně nezapomenutelným.

FOTO: Svatba

Svatební koláž, Ilustrátor: Marián Luha, Topzine.cz

Při plánování svatby se každá nevěsta pěkně zapotí. Vybrat šaty, dort, hudbu, zvolit svědky a pozvat hosty je jen několik z mnoha úkolů. Neméně důležité je i rozhodnutí, kde se bude slavná událost konat. Přinášíme vám osm nejkrásnějších míst pro svatební veselku.

8. Le Château d’Esclimont, Francie

FOTO: zámek d’Esclimont, Francie

Le Château d’Esclimont, Francie, Zdroj: youtube.com

Rozkošný zámeček blízko Paříže je perlou renesanční architektury. Kdysi jej obýval starobylý rod La Rochefoucauldů. Dnes si zde mohou novomanželé alespoň na chvíli vyzkoušet role zámeckého pána a paní. Château d’Esclimont se pyšní spoustou věžiček, balkonů a má dokonce vlastní zvonici. V rozlehlém parku s jezírkem se nachází spousta romantických zákoutí.

7. Mauricius, Indický oceán

FOTO: Mauricius

Mauricius, Foto: Pavla Brodacká, Topzine.cz

Ostrov vulkanického původu Mauricius je opravdovým rájem na zemi. Po celé jeho délce se táhnou pláže s bílým pískem a je obklopen korálovým útesem. Turisty z celého světa přitahují romantické laguny, zelené pralesy, průzračná voda, vodopády a krátery. Plážová svatba při západu slunce je snem snad každého romantika.

6. Cathedral Peak Hotel, Drakensberg, Jihoafrická Republika

FOTO: Drakensberg, Jihoafrická Republika

Drakensberg, Jihoafrická Republika

Rustikální hotel se nachází v nádherných zahradách mezi věčně zelenými vrcholky hor. Pohled na horská panoramata doslova bere dech. Samotný Drakensberg je park s množstvím jeskyní se skalními kresbami, které jsou známkou toho, že se zde už před tisíci lety lidem líbilo. Starý kamenný kostelík s doškovou střechou je ideálním místem pro budoucí novomanžele, kteří rádi dýchají horský vzduch.

5. Taj Palace, jezero Pichola, Rajasthan, Indie

FOTO: Taj Palace Hotel, Indie

Taj Palace Hotel, Indie

Palác Taj si v osmnáctém století nechal postavit indický maháradža podle vzoru Taj Mahalu. Je zhotoven z bílého mramoru a zdobený množstvím mozaik. Při pohledu přes jezero palác vypadá, jako by se vznášel na vodě. Tento hotel je považován ze jeden z nejromantičtějších na světě. Jezero a hory kolem nabízí jedinečné prostředí pro nádhernou svatbu.

4. Maui, Havajské ostrovy

FOTO: Havajská pláž

Havajská pláž, Foto: Pavla Brodacká, Topzine.cz

Maui je druhý největší z osmi havajských ostrovů. Jižní pobřeží ostrova tvoří rozlehlé pláže, které se prolínají se sopečným povrchem. Mnoho turistů považuje za zlatý hřeb návštěvy Maui sledování východu slunce z vrcholu sopky Haleakala. Havajská pláž zalitá sluncem je pro mnoho párů synonymem pro svatbu snů.

3. Central Park, New York, USA

FOTO: New York, USA

New York, USA, Foto: Petra Prokopová, Topzine.cz

Central Park v srdci obchodní čtvrti Manhattanu je jedním z nejznámějších míst New Yorku. Vzhledem k jeho rozloze si můžete vybrat hned mezi několika místy, která jsou pro svatbu jako stvořená. Mezi snoubenci a zamilovanými páry všeobecně je oblíbená Untermayerova fontána nebo most v Cherry Hill, které skýtají tichá zákoutí uprostřed rušného velkoměsta.

2. Dalhousie Castle, Edinburgh, Skotsko

FOTO: Skotsko

Skotsko, Zdroj: Hana Chytrá, Topzine.cz

I na zámku Dalhousie mají novomanželé možnost nasát zámeckou atmosféru. Velký středověký palác má vlastní kapli a nachází se uprostřed rozsáhlých pozemků. Zámek, v němž v neklidných letech skotské historie pobývali stateční bojovníci, je dnes především vyhledávanou svatební lokalitou.

1. Bali, Indonésie

FOTO: Bali, Indonésie

Bali, Indonésie

Indonéský ostrov Bali je po dlouhá léta oblíbenou destinací pro svatby i líbánky. Exotický ostrov se pyšní nejen plážemi, které patří k nejkrásnějším na světě, ale i tropickými pralesy a mnoha hinduistickými chrámy. Tato kombinace právem dělá z Bali perfektní místo pro pořádání svateb.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

TOP místa pro nejkrásnější svatbu. Vybrali jsme pro vás!