Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Clarkson: Adrenalin v Alpách na DVD: Nuda v Alpách by seděla více

Jan Novotný

Jan Novotný

24. 2. 2012

FOTO: Clarkson: Adrenalin v AlpáchNěkdo kvůli vzrušení skáče z letadla, někdo zase plave v ledové vodě, někdo se dokonce zapaluje. Jeremy Clarkson natočil svůj třetí a poslední topgearovský speciál právě o vzrušení z jízdy.

FOTO: Clarkson: Adrenalin v Alpách

Lambo. Tak mu říká Jeremy. zdroj: distributor filmu

Film

Že se rychlost jízdy v sebelepším autě za miliony korun nerovná největšímu vzrušení z jízdy, se nám za každou cenu snaží dokázat Jeremy Clarkson ve svém posledním speciálu Adrenalin v Alpách.

Jeremy Clarkson se stal populárním právě díky show Top Gear, která proslula nejen všelijakými automobilovými hrátkami, ale také suchým britským humorem. Jeho kolegy jsou Richard Hammond a James May.

Místo opravdu pořádné adrenalinové akce, na kterou láká český překlad názvu filmu (v originále je to prostě Thriller), je tu pouze pár směšných Clarksonových narážek na cokoliv a několik ještě nudnějších explozí aut a autobusů. Je až do nebe volající, že se Jeremy zuby nehty snaží vyřešit otázku opravdového adrenalinu za volantem svých superaut, zatímco formát podání svého pohledu divákům je otřesně nudný.

Porovnejte hodnocení Adrenalinu v Alpách s prvním speciálem Clarkson: Italský nářez

Kdyby se odečetla malebná alpská krajina, kde se Clarkson se svými žihadly prohání, zbyly by jen a pouze čisté recenze vybraných aut se spoustou keců kolem. Ale Jeremy je lišák, a tak se při množství, pro automobilového laika jistě nepochopitelných, slovních obratů typu kontrola trakce můžete kochat přírodou.

Jediným originálním a opravdu zábavným momentem je balení ženských pomocí Zondy F Roadster. „Nejlepší z nejlepších z nejlepších,“ tvrdí o auťáku Jeremy. Jestli ale Zonda opravdu pomohla jako afrodiziakum, se nechte překvapit.

Přečtěte si i o druhém speciálu Jeremyho Clarksona nazvaný Souboj žihadel

Zato se nenechte zmást Jeremyho proslovem na obalu disku. Pravda, zase zažijeme exploze a rychlou jízdu, ovšem nic víc se opravdu čekat nedá. Stig se ukáže jenom na pár vteřin, slibované ovce ještě na míň. Je podivuhodné, čím vším se tvůrci snaží nahradit základ Top Gearu, kterým je osvědčená trojnožka Clarkson – Hammond – May.

FOTO: Clarkson: Adrenalin v Alpách

To by bylo, aby si tohle Jeremy nevyzkoušel.

Film jako takový je oproti ostatním dříve vydaným speciálům opravdu nudný. Kromě suchého porovnávání aut té nejvyšší třídy a vystřílení tisíců nábojů za podpory britské armády je tohle DVD bez adrenalinu. Kdyby se mělo použít jedno z Jeremyho dokonalých přirovnání, asi by to bylo toto: I čtení bible je větší vzrušení, než se dočkáte od Adrenalinu v Alpách.

DVD

Na disku není nic navíc. Pouze film, jednoduché titulky a možnost vybrat si scénu. Hudba v menu je stejná jako v předchozích dílech, a tak se dá říct, že stojí DVD samo o sobě za nic. Zabručený tón Jeremyho hlasu může někomu přinášet vzrušení navíc, ale českou osvědčenou variantou rozhodně nic nezkazíte.

Clarkson: Adrenalin v Aplách (Clarkson: Thriller)

Dokumentární
Velká Británie, 2008, 79 min

Režie: Brian Klein
Hrají: Jeremy Clarkson

Zvuk: český, anglický (DD 2.0)
Titulky: české, české pro neslyšící
Bonusy:

Hodnocení filmu: 2**
Hodnocení DVD: 1*

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Clarkson: Adrenalin v Alpách na DVD: Nuda v Alpách by seděla více