×
TOPZINE.cz

Chyby ve filmu P.S. Miluji tě: Dopisy od Gerarda Butlera dokážou nemožné

P. S. Miluji těMezi Hilary Swank a Gerardem Butlerem to skvěle jiskří, ale přesto nelze tvůrcům filmu odpustit pár filmových chybiček. Jaké to jsou?

Ústřední milostnou dvojici hned v úvodu rozdělí smrt, Zdroj: distributor filmu

Jeden z nejtklivějších milostných příběhů posledních let natočil Richard LaGravanese. Film vypráví o mladé vdově Holly (Hilary Swank), které právě zemřel manžel Gerry (Gerard Butler) na rakovinu.

Holly a Gerry spolu byli navzdory svým rodičům, jimž se jejich sňatek vůbec nezamlouval. Jejich ne vždycky idylické manželství ale záhy skončilo. Gerry onemocněl a zemřel. Bylo mu ale jasné, že se Holly z jeho smrti jen tak nevzpamatuje – proto pro ni připravil sérii záhadných dopisů, které jí začnou chodit neznámo odkud.

V dopisech nejenže Holly povzbuzuje, aby si koupila lampičku a něco pěkného na sebe, ale také přichystá dovolenou ve svém rodišti pro sebe a své kamarádky Sharon (Gina Gershon) a Denise (Lisa Kudrow). Mimo jiné díky dopisům Holly najde nový smysl života, práci, která ji bude skutečně bavit, a seznámí se s Gerryho kamarádem Williamem (Jeffrey Dean Morgan), který pro ni možná bude víc než jen přítelem.

Chyby ve filmu

1. Po Hollyině a Gerryho hádce hned na začátku příběhu, když Gerry započne svůj taneček ve spodním prádle a svlékne si koženou bundu, jeden z klipsů na jeho kšandách odlétne pryč. Gerry si pak lehne do postele k Holly a oba dva klipsy jsou najednou na svém místě a kšandy mu bezvadně drží.

Tomu se říká bleskurychlá výměna

2. Když Holly přijde z čistírny Gerryho kožená bunda s dalším dopisem, mezitím, co ji Holly vybaluje z igelitového pytle, všimněte si měnícího se obrázku za Holly. V jednu chvíli na zdi visí létající balóny a za okamžik je tam namalovaný ptáček na větvi.

3. Po dlouhém osamění a společném koncertu s Judy Garland Holly navštíví přátelé a strefují se do ní, že má na čele pupínek. Na dalším záběru, když Sharon dělá Holly manikúru, je ale jako zázrakem Hollyino čelo bezchybně čisté, a to i bez make-upu.

4. Na začátku filmu je řečeno, že Holly a Gerry se brali, když bylo Holly devatenáct. Gerry zemřel těsně před jejími třicátými narozeninami, takže je to alespoň jedenáct let od jejich svatby a ne jen sedm, jak se tvrdí ve filmu.

Gerarda Butlera můžete nyní vidět jako nekompromisního ochránce dětí. Jak se vyvedl Kazatel Kalašnikov?

5. Když se Holly prochází s matkou po parku, vysloví špatně jméno svého manžela – i když ho během celého filmu všichni vyslovují džery, Holly řekne gery.

6. Holly a Sharon nabízejí v práci apartmán jednomu páru. V odraze z okna, které je v rohu místnosti, je zřetelně vidět filmový mikrofon.

Filmová technika do záběru vážně nepatří

7. Všimněte si, že když Holly přišla na to, jak perfektně k sobě jde bota s klipsem od Gerryho kšand, fotka na stolku je postavená. V dalším záběru je ale obrázek položený. Že by ho shodil někdo z nešikovných kameramanů?

8. Jednoho dne Holly navštíví zpívající skřítek leprikón, který jí donese další dopis od Gerryho. Jak se střídají záběry na skřítka, neustále se mění i pozice barevných balónků v jeho ruce.

P. S. Miluji tě (P.S. I Love You)

Drama/Romantický
USA, 2007, 126 min

Režie: Richard LaGravanese
Hrají: Gerard Butler, Hilary Swank, Kathy Bates, James Marsters, Gina Gershon, Lisa Kudrow, Jeffrey Dean Morgan, Dean Winters

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..