Menu
TOPZINE.cz
Chyby ve filmech

Chyby ve filmu P.S. Miluji tě: Dopisy od Gerarda Butlera dokážou nemožné

Redakce

Redakce

2. 2. 2012

P. S. Miluji těMezi Hilary Swank a Gerardem Butlerem to skvěle jiskří, ale přesto nelze tvůrcům filmu odpustit pár filmových chybiček. Jaké to jsou?

Ústřední milostnou dvojici hned v úvodu rozdělí smrt, Zdroj: distributor filmu

Jeden z nejtklivějších milostných příběhů posledních let natočil Richard LaGravanese. Film vypráví o mladé vdově Holly (Hilary Swank), které právě zemřel manžel Gerry (Gerard Butler) na rakovinu.

Holly a Gerry spolu byli navzdory svým rodičům, jimž se jejich sňatek vůbec nezamlouval. Jejich ne vždycky idylické manželství ale záhy skončilo. Gerry onemocněl a zemřel. Bylo mu ale jasné, že se Holly z jeho smrti jen tak nevzpamatuje – proto pro ni připravil sérii záhadných dopisů, které jí začnou chodit neznámo odkud.

V dopisech nejenže Holly povzbuzuje, aby si koupila lampičku a něco pěkného na sebe, ale také přichystá dovolenou ve svém rodišti pro sebe a své kamarádky Sharon (Gina Gershon) a Denise (Lisa Kudrow). Mimo jiné díky dopisům Holly najde nový smysl života, práci, která ji bude skutečně bavit, a seznámí se s Gerryho kamarádem Williamem (Jeffrey Dean Morgan), který pro ni možná bude víc než jen přítelem.

Chyby ve filmu

1. Po Hollyině a Gerryho hádce hned na začátku příběhu, když Gerry započne svůj taneček ve spodním prádle a svlékne si koženou bundu, jeden z klipsů na jeho kšandách odlétne pryč. Gerry si pak lehne do postele k Holly a oba dva klipsy jsou najednou na svém místě a kšandy mu bezvadně drží.

Tomu se říká bleskurychlá výměna

2. Když Holly přijde z čistírny Gerryho kožená bunda s dalším dopisem, mezitím, co ji Holly vybaluje z igelitového pytle, všimněte si měnícího se obrázku za Holly. V jednu chvíli na zdi visí létající balóny a za okamžik je tam namalovaný ptáček na větvi.

3. Po dlouhém osamění a společném koncertu s Judy Garland Holly navštíví přátelé a strefují se do ní, že má na čele pupínek. Na dalším záběru, když Sharon dělá Holly manikúru, je ale jako zázrakem Hollyino čelo bezchybně čisté, a to i bez make-upu.

4. Na začátku filmu je řečeno, že Holly a Gerry se brali, když bylo Holly devatenáct. Gerry zemřel těsně před jejími třicátými narozeninami, takže je to alespoň jedenáct let od jejich svatby a ne jen sedm, jak se tvrdí ve filmu.

Gerarda Butlera můžete nyní vidět jako nekompromisního ochránce dětí. Jak se vyvedl Kazatel Kalašnikov?

5. Když se Holly prochází s matkou po parku, vysloví špatně jméno svého manžela – i když ho během celého filmu všichni vyslovují džery, Holly řekne gery.

6. Holly a Sharon nabízejí v práci apartmán jednomu páru. V odraze z okna, které je v rohu místnosti, je zřetelně vidět filmový mikrofon.

Filmová technika do záběru vážně nepatří

7. Všimněte si, že když Holly přišla na to, jak perfektně k sobě jde bota s klipsem od Gerryho kšand, fotka na stolku je postavená. V dalším záběru je ale obrázek položený. Že by ho shodil někdo z nešikovných kameramanů?

8. Jednoho dne Holly navštíví zpívající skřítek leprikón, který jí donese další dopis od Gerryho. Jak se střídají záběry na skřítka, neustále se mění i pozice barevných balónků v jeho ruce.

P. S. Miluji tě (P.S. I Love You)

Drama/Romantický
USA, 2007, 126 min

Režie: Richard LaGravanese
Hrají: Gerard Butler, Hilary Swank, Kathy Bates, James Marsters, Gina Gershon, Lisa Kudrow, Jeffrey Dean Morgan, Dean Winters

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Chyby ve filmu P.S. Miluji tě: Dopisy od Gerarda Butlera dokážou nemožné