Menu
TOPZINE.cz
Chyby ve filmech

Chyby ve filmu Letuška 1. třídy: Gwyneth Paltrow létá jen se třemi motory

Donna je tou typickou blond dívenkou, která sice pochází z malého městečka, ale má velké sny. Tím největším je navždy opustit zapadlé rodiště a stát se letuškou.

FOTO: Letuška 1. třídy (2) - Miramax films

Každá práce jde lépe od ruky, když najdete spřízněné duše. Zdroj: H.C.E.

To se Donně (Gwyneth Paltrow) povede paradoxně až ve chvíli, kdy ji vyhodí z práce a rozejde se s ní přítel. Chvíle, kdy zahlédne v televizní show nejslavnější letušku Sally Westonovou (Candice Bergen) a koupí si její knihu o životě v oblacích, jí navždy změní život.

Donnina cesta k vysněnému cíli není jednoduchá a musí překonat nejednu nástrahu v podobě vypečených a nepřejících kamarádek či práce u dosti pochybné letecké společnosti. Ale ve chvíli, kdy si konečně splní svůj sen a má možnost vidět celý svět, si možná nakonec uvědomí, že to jediné, o co v životě stojí, je láska.

Vy si naproti tomu můžete uvědomit některé chyby, kterých se filmoví tvůrci dopustili, a to hned dvakrát. Letuška 1. třídy poběží už v sobotu v 15:55 na Nově a poté jen o den později na Nova Cinema v 9:30.

Chyby ve filmu

1. Když jde Ted (Mark Ruffalo) pomoct Donně spravit plavky, vezme z kuchyně chleba a chce použít plastovou sponu z jeho obalu místo háčku na podprsence. Sponu sundá už po cestě, ale pak je další detailní záběr na jeho ruce, jak sponu sundává znova, až když stojí u Donny. Holt, ne všechno se musí povést napoprvé.

play-sharp-fill

2. Při psaní závěrečných testů výcviku pro letušky si Mike hraje s Rubikovou kostkou. Když se mu ji povede úspěšně přetočit do požadovaných barev, odloží ji přímo před sebe tak, že je vidět žlutá a modrá strana. O vteřinu později už ale leží vedle jeho levé ruky a je pro změnu vidět jen modrá a červená strana. Že by k jeho dalším zálibám patřilo i rychlé žonglování?

3. Také vás oko instruktora Johna přivádí k šílenství? Možná to ani nebude jeho šilháním, ale spíš tím, že mu v některých záběrech létá do stran to nesprávné a vy si tak nemůžete být úplně jistí, které je to zdravé. A do kterého se můžete bez obav podívat.

4. Christine (Christina Applegate) přijde Donně vyčíst svůj vyhazov do prázdného letadla ještě před odletem. Technicky vzato ale jako nezaměstnaná u letecké společnosti neměla právo na palubu vstupovat. Zvláště pak v době, kdy na palubu nesměli vstupovat ani cestující s letenkami a kdy mohl být přítomen pouze personál, aby k letu všechno pečlivě připravil.

FOTO: Letuška 1. třídy - Gwyneth Paltrow a Mark Ruffalo - Miramax films

Nakonec možná zjistíte, že tou spřízněnou duší je někdo jiný.

5. Když Donna prochází letadlo první třídy, kde má poprvé letět, je na interiéru znát, že se jedná o letadlo s širokým trupem pro větší pohodlí pasažérů. V záběru, kde odlétá z letiště, je ale jasně vidět, že má toto letadlo ve skutečnosti úzké tělo.

6. Letadla zpravidla mívají dva nebo čtyři motory, Donna je však natolik výjimečnou kapitánkou, že si může dovolit létat se třemi. To dokazují tři řídící páky pro tři motory, které má po své pravici. Cestující by také mohl znepokojit fakt, že v kokpitu blikají skoro všechny kontrolky červeně nebo oranžově, což obvykle značí nedostatek paliva či poruchu motoru.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Chyby ve filmu Letuška 1. třídy: Gwyneth Paltrow létá jen se třemi motory