Menu
TOPZINE.cz
Chyby ve filmech

Chyby ve filmu Harry Potter a Relikvie smrti – část 2: Má Harry zelené oči?

Alice Hříbalová

Alice Hříbalová

24. 11. 2012

Sérii o kouzelníkovi s jizvou na čele snad není třeba příliš představovat. Věděli jste však, že i režisérský mistr David Yates se při natáčení jejího posledního dílu mnohdy utnul?

FOTO: Harry Potter a Relikvie smrti - část 2

Daniela Radcliffa zná jako Harryho Pottera celý svět. Zdroj: Warner Bros.

Senzace okolo příběhu Harryho Pottera nemá ve světě obdoby. Fenomén z přelomu století pochází z pera spisovatelky Joanne Kathleen Rowlingové, která vytvořila kouzelný svět, do něhož vtáhla nejen děti, ale i dospělé z celého světa. Zfilmování pak bylo jen otázkou času, Rowlingová si však určila podmínky, za nichž byla ochotna dát k natočení prvního snímku svolení.

Především jí šlo o to, aby vše zůstalo co nejbritštější, proto s díky odmítla nabídku Stevena Spielberga a režie se místo něj ujal Brit Chris Columbus. Toto rozhodnutí změnilo život mnoha lidem, nejvíce snad třem poměrně obyčejným dětem – Danielu Radcliffovi, Rupertu Grintovi a Emmě Watson.

Do kin se časem dostaly i další snímky a všechny sklidily bouřlivý úspěch. Režie se časem ujali Alfonso Cuarón a Mike Newell, poslední čtyři snímky jsou pak dílem Davida Yatese. Pod jeho velením dostal svět Harryho Pottera temnější nádech, podobný vývoj je ale patrný i v knižní podobě. Harry Potter a Relikvie smrti – část 2 je pak důstojným a velkolepým zakončením celé série.

Chyby ve filmu

1. Jak je možné že se Malfoy při závěrečné bitvě o Bradavice přemístí do školy, když přemisťování je v Bradavicích zakázáno? Pokud by to šlo, tak by přece Harry, Hermiona a Ron nepoužili chodbu od Abeho, ale také se přemístili.

[youtube_660]I_kDb-pRCds[/youtube_660]

2. Ve scéně, kdy Harry shodí Voldemorta z hradu, si můžeme všimnout, že má Voldemort zranění na tváři. Kde k němu přišel? Harry se ho ani nedotkl. Má ho od té doby, co Harryho shodí na zem a ten mu poté říká: „Měl jsi pravdu…”

3. Pořád se mluví o tom, že Harry má zelené oči po matce. Ale když si Harry prohlíží Snapeovy vzpomínky, Lily vůbec zelené oči nemá, a Harry už vůbec ne.

4. Jak je možné, že Ron otevřel tajemnou komnatu, když nemá hadí jazyk? Ví sice, co říká Harry ze spaní, ale to by pak mohl otevřít komnatu úplně každý.

FOTO: Smrtijedi

I v tomto díle si zahrála Helena Bonham Carter jako Belatrix Lestrangeová po boku dalších smrtijedů.

5. Během Snapeových vzpomínek, kdy je Lily zabita Voldemortem, má mít Voldemort normální lidskou podobu, protože až její smrt ho připravila o lidské tělo. Jenže zde má podobu, jakou získal až po znovuzrození na hřbitově, což je nesmysl.

6. Na konci filmu říká Harry Lupinovi: „A co tvůj syn?” Ale o něm nebyla ve filmu ani zmínka, je sice v knižní předloze, ale ve filmu je Lupin přerušen, než se o čemkoli zmíní.

7. Když se Harry po seskoku z draka obléká, tričko má dlouhý rukáv, ale ve zbytku filmu už má rukáv krátký. Že by kouzelné oblečení?

FOTO: Harry Potter a Relikvie smrti 2. část

Slavná trojice se setkává naposledy. Aspoň na plátně.

8. Když Snape umírá, dá Harrymu do lahvičky svou slzu, aby se podíval na jeho vzpomínky. Jenže do Myslánky se dávají vzpomínky kouzlem ze spánku, ne slzy.

9. Ve chvíli, kdy Harry stojí před Voldemortem a čeká na smrt, Voldemort říká: „Zemře,” přičemž má v ruce hůlku u hlavy, ale hned po záběru na hada má hůlku najednou dole u pasu.

10. Když se Hermiona a Ron dostanou do tajemné komnaty skrz koupelnu a dlouhou skluzavku, jak se pak dostanou zpět nahoru? Ve druhém díle jim pomohl pták fénix, jak to ale bylo v díle sedmém? Tato chyba je i v knižní předloze.

Harry Potter a Relikvie smrti – část 2 (Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2)

Dobrodružný / Drama / Rodinný / Fantasy
Velká Británie / USA, 2011, 125 min

Režie: David Yates
Hrají: Daniel Radcliffe, Emma Watson, Rupert Grint, Helena Bonham Carter, Bonnie Wright, Maggie Smith, Evanna Lynch, Robbie Coltrane, Alan Rickman, Geraldine Somerville, Natalia Tena, Kelly Macdonald, Tom Felton, Emma Thompson, Ralph Fiennes, Michael Gambon, Gary Oldman

Ohodnoťte tento článek:
3,2
Právě čtete

Chyby ve filmu Harry Potter a Relikvie smrti – část 2: Má Harry zelené oči?