Menu
TOPZINE.cz
Chyby ve filmech

Chyby ve filmu Batman začíná: Když pokulhává zvuková technika

FOTO: Christian Bale a Katie HolmesAni v jedné z nejznámějších filmových adaptací Batmana od Christophera Nolana se nepodařilo dosáhnout bezchybnosti. V jinak dokonalém filmu Batman začíná jsme pro vás objevili pár chybiček, které krom zla sužují Gotham City.

FOTO: Christian Bale a Katie Holmes

Christian Bale a Katie Holmes tvoří dokonalý filmový pár. Zdroj: distributor filmu

Bruce Wayne (Christian Bale) se jako dítě stane svědkem vraždy svých rodičů. Tato událost ho poznamená natolik, že se rozhodne najít způsob, jak bojovat proti zlu a nespravedlnosti. Trvá roky, než procestuje svět, najde odpovědi na své otázky a vrací se do svého rodného města, Gothamu.

Bruce se vrací v pravou chvíli, kdy je Gotham pod nadvládou organizovaného zločinu a všichni, včetně policie, jsou bezmocní. Wayne to tak nehodlá nechat a vymýšlí svou druhou identitu – Batmana. Převlečen za netopýřího muže bere po nocích spravedlnost do svých rukou. U některých nachází obdiv a podporu, u jiných strach, nenávist. Důležitého spojence nachází mezi místními policisty, Jima Gordona (Gary Oldman).

Je ale vůbec možné vymítit zlo z Gotham City a udržet identitu Batmana v tajnosti navždy? Batman začíná vám sice odpověď na tyto otázky nedá, ale skvělý filmový zážitek vám zajistí i Michael Caine, Katie Holmes, nebo třeba Liam Neeson.

Chyby ve filmu

1. Když Thomas Wayne umírá, v posledních dvou záběrech jsou v asfaltu vidět dvě praskliny. Jedna nalevo a druhá po hlavou Thomase. Zvláštní je,  že v předchozích záběrech nikde vidět nejsou.

[youtube_660]vak9ZLfhGnQ[/youtube_660]

2. Během Bruceovy narozeninové párty zpívají hosté píseň Happy Birthday. Slova ale nesedí na pohyby jejich rtů.

3. V jednom záběru, když na Bruce spadne hořící poleno, vidíme ho blízko Batmanovy nohy. Jenže v dalším záběru už má poleno u krku.

4. Během prvního zasedání firmy Wayne Enterprises se ve dvou blízkých záběrech na Earla odráží v jeho brýlích zelené světélko z kamery.

5. Když Rachel jede autem k ústavu, doprava je v provozu v obou směrech, ale pruhy jsou odděleny bílou přerušovanou čarou, indikující směr dopravy pouze jedním směrem.

FOTO: Linus Roache jako Thomas Wayne a Michael Caine jako mladý Bruce Wayne

Bruce Wayne pár posledních chvil před smrtí svého otce.

6. V jednom záběru na batmobile na parkovišti si můžeme všimnout stop od smyku z předchozích záběrů.

7. Po polibku s Brucem Rachel říká: „Ale možná tam stále někde venku je.“ Záběr na ni je sice zezadu, ale podle pohybu čelisti jde jasně poznat, že mluví dříve, než jsou slyšet slova.

8. Když Thomas Wayne nese malého Bruce zpět do sídla, jeho nohy směřují směrem ven. V dalším záběru ale visí volně dolů.

9. Žena, která střelí Joe Chilla, tiskne zbraň k jeho hrudi. V dalším záběru je ale od něj zbraň vzdálená minimálně 30 centimetrů a jelikož jsou záběry v reálném čase, není možné, aby se někdo takhle rychle pohnul.

Batman začíná (Batman Begins)

Akční / Krimi / Thriller / Drama
USA / Velká Británie, 2005, 140 min

Režie: Christopher Nolan
Hrají:
Christian Bale, Michael Caine, Liam Neeson, Katie Holmes, Gary Oldman, Cillian Murphy, Tom Wilkinson, Rutger Hauer, Ken Watanabe

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Chyby ve filmu Batman začíná: Když pokulhává zvuková technika